StoryEditorINFORMACJE BRANŻOWE

To już oficjalne Nouryon potwierdza zakończenie procesu przejęcia firmy ADOB

05.01.2023., 08:53h

Z dniem 4 grudnia 2023 roku światowy lider chemii specjalistycznej, poinformował o zakończeniu procesu przejęcia firmy ADOB. Kto zasiądzie na stanowisku prezesa?

Wraz z początkiem października 2022 roku informowaliśmy o podpisaniu przedwstępnej warunkowej umowy sprzedaży udziałów firmy ADOB, globalnemu liderowi w dziedzinie chemii specjalistycznej – Nouryon.

- Dodanie biznesu ADOB do portfolio Nouryon jest doskonałą, strategiczną szansą dla naszej firmy - powiedział Charlie Shaver, prezes i dyrektor generalny Nouryon.

- To połączenie jest dla ADOB doskonałą szansą do wykorzystania dużej, globalnej organizacji, aby przejść do następnego etapu naszego rozwoju - powiedział Adam Nawrocki, właściciel i dyrektor generalny ADOB.

Nouryon poszerza ofertę innowacyjnych nawozów poprzez przejęcie firmy ADOB Nouryon

4 grudnia 2023 roku Nouryon poinformował o zakończeniu procesu przejęcia firmy ADOB, która jest przodującym dostawcą chelatowanych mikroelementów czy nawozów dolistnych.

Przejęcie to ma zaznaczyć ciągłe zaangażowanie firmy Nouryon w rynek produktów rolnych oraz znacząco poszerzyć ofertę produktową.

image
6 certyfikatów ekologicznych

Nawozy ekologiczne z certyfikatem od firmy ADOB

Dodatkowo zakończenie procesu oznacza również, że do firmy Nouryon zostaną w całości przeniesione działa biznesowe ADOB, które obejmują dwa zakłady produkcyjne zlokalizowane we Wrocławiu oraz Poznaniu.

Na stanowisku prezesa zobaczymy dr. Radosława Olszewskiego.

  • Nouryon jest globalnym liderem w dziedzinie chemii specjalistycznej. Rynki i konsumenci na całym świecie polegają na podstawowych produktach firmy przeznaczonych do codziennego użytku, takich jak: środki higieny osobistej, środki czystości, farby i powłoki, środki do produkcji rolnej i produkcji żywności, farmaceutyki oraz produkty budowlane. Dzięki poświęceniu ponad 7650 pracowników zaangażowanych w rozwój biznesu, bezpieczeństwo, zrównoważony rozwój i innowacje firma osiąga niezmiennie dobre wynikami finansowe. Nouryon działa w ponad 80 krajach na całym świecie oferując portfolio wiodących marek w swoich branżach.
  • ADOB jest największym producentem nawozów dolistnych w Polsce i ich znaczącym eksporterem do ponad 80 krajów na świecie. W swojej ofercie posiada nawozy jedno- i wieloskładnikowe, płynne, krystaliczne oraz mikrogranulowane, przeznaczone do stosowania we wszystkich uprawach polowych, sadowniczych, warzywniczych oraz uprawach hydroponicznych. ADOB jest także światowym liderem w produkcji chelatów mikroelementowych, saletry wapniowej, azotanu magnezu oraz siarczanu magnezu. Firma zatrudnia ponad 400 pracowników, produkcja odbywa się w dwóch zakładach produkcyjnych: w Poznaniu i Wrocławiu - Złotnikach. 

inf. prasowa

fot. LinkedIn Nouryon

17. czerwiec 2024 12:21