StoryEditorKontrola

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów bierze pod lupę producentów i dystrybutorów nawozów

27.10.2022., 13:00h

Krajowa Rada Izb Rolniczych pod koniec 2021 roku poinformowała, że w wyniku interwencji ministra rolnictwa UOKiK sprawdzić ma sytuację na rynku nawozów.

W związku z podwyżkami cen nawozów, producenci i dystrybutorzy mieli zostać sprawdzeni przez kontrolerów UOKiK. Jak poinformowała Krajowa Rada Izb Rolniczych, UOKiK sprawdzić ma sytuację na rynku nawozów, a weryfikacji poddane miały zostać w pierwszej kolejności drastycznie wysokie ceny.

image
Aktualizacja cen nawozów azotowych i NPK

Nowy cennik Agrochem Puławy. O ile taniej kupimy saletrę?

Ustalone miało zostać, z czego wynikają podwyżki. Niedługo minie rok od tych deklaracji, a tygodnik-rolniczy.pl zapytał UOKiK, czy takie działania zostały już podjęte.

W odpowiedzi tygodnik-rolniczy.pl został poinformowany, że rynek nawozów jest pod lupą prezesa UOKiK od początku bieżącego roku.

- Prowadzimy obecnie postępowanie wyjaśniające, w którym sprawdzamy działania przedsiębiorców zajmujących się produkcją i obrotem nawozami mineralnymi. Przede wszystkim analizujemy, czy na tym rynku może dochodzić do praktyk ograniczających konkurencję – wyjaśnia nam Departament Komunikacji UOKiK.

Więcej na: tygodnik-rolniczy.pl

 

opr. na podst. Kamila Szałaj tygodnik-rolniczy.pl

25. maj 2024 22:34