StoryEditorNowa rozszerzona rejestracja

Owadobójczy grzyb z rejestracją w uprawach gruntowych

22.10.2022., 08:00h
Marta SzyperekMarta Szyperek

Biologiczny insektycyd do zwalczania gąsienic, czy owadobójczy grzyb, który atakuje mączliki, wciornastki, a nawet niektóre gatunki mszyc. Sprawdź jakie preparaty od firmy Biocont warto stosować w uprawach szklarniowych, a od tego roku nawet i gruntowych!

Lepinox Plus to biologiczny insektycyd do zwalczania szkodliwych gąsienic. Zawiera bakterię Bacillus thuringiensis subsp. kurstaki, która wytwarza krystaliczne białka, aktywowane w przewodzie pokarmowym gąsienic. Zainfekowane gąsienice zaraz po spożyciu bakterii przestają żerować i giną w ciągu 72 godzin.

Naturalis zawiera owadobójczego grzyba Beauveria bassiana, który zwalcza formy dorosłe oraz w szczególności formy niedojrzałe (jaja i larwy) mączlików, wciornastków, przędziorków, drutowców oraz niektórych gatunków mszyc.

Śmierć następuje po kilku dniach w wyniku mechanicznej penetracji ciała owada przez grzybnię. Do tego roku Naturalis był dopuszczony do stosowania tylko w uprawach pod osłonami, ale na początku 2022 r. została rozszerzona rejestracja o zwalczanie szkodników w wielu uprawach gruntowych. Preparaty te są środkami ochrony zarejestrowanymi przez MRiRW roślin i dopuszczonymi do stosowania w rolnictwie ekologicznym.

 

Więcej w naszym filmie!

Marta Szyperek

19. czerwiec 2024 21:56