StoryEditor

12-latek ranny podczas prac na polu. Podajnik sadzarki do ziemniaków wciągnął dziecku dłoń

27.04.2022., 00:00h

W województwie łódzkim w Rybitwach pod Łęczycą doszło do tragicznego wypadku. Podajnik sadzarki wciągnął dłoń 12-latka. Został przetransportowany helikopterem LPR do szpitala.

Łęczyca. 12-latek ranny podczas prac na polu w Rybitwach

Do wypadku doszło w miniony piątek 22 kwietnia na jednym z pól w Rybitwach (woj. łódzkie). Tam podczas prac polowych z wykorzystaniem sadzarki do ziemniaków ranny został 12-latek. Chłopiec z urazem ręki został helikopterem przetransportowany do szpitala w Łodzi. Do wypadku doszło na skutek wciągnięcia przez pracującą maszynę dłoni dziecka. 12-latek pomagał w pracach i znajdował się pod opieką osób dorosłych. Wstępne ustalenia policji wskazują, że miał miejsce nieszczęśliwy wypadek.

Apel policji kierowany do rolników

W związku z tym, że sezon się dopiero rozkręca policja już teraz zwraca się z apelem do wszystkich rolników pracujących w gospodarstwie.
- Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zmęczenie, a także rutyna może doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Wielu z nich można uniknąć, jeżeli tylko zachowamy podstawowe środki ostrożności – apeluje st. asp. Mariusz Kowalski z łęczyckiej policji.

Michał Czubak
OSP Pępowo

Fot. poglądowe pixabay

22. maj 2024 14:20