StoryEditor

2 tunele foliowe na pomidory, a w nich 200 roślin konopi - Film

10.08.2022., 00:00h

W gminie Wilków w województwie opolskim zlikwidowano plantacje konopi indyjskich. Na terenie jeden z posesji w tunelach, zamiast pomidorów odkryto blisko 200 krzaków nielegalnych roślin. Plantator został zatrzymany. 

Podejrzana działalność "rolnicza" 

Policjanci z Opola (woj. opolskie) postanowili sprawdzić cynk o podejrzanej działalności „rolniczej” na terenie jednej z opuszczonych posesji w gminie Wilków ktoś postanowił wznowić uprawę. Na miejscu policjantom ukazały się dwa duże tunele foliowe. Wyposażone one były w system nawadniania i wentylacji. Tylko zamiast pomidorów, prowadzona w nich była uprawa konopi indyjskich. Wewnątrz tuneli naliczono blisko 200 sztuk krzewów tej rośliny w różnym stadium wzrostu.

Plantator zatrzymany na posesji - kilogram suszu i sprzęt do pielęgnacji

W trakcie przeszukania posesji natrafiono również na 40-letniego mężczyznę. To on parał się uprawą zakazanej rośliny. - W trakcie przeszukania posesji, funkcjonariusze odnaleźli w jednym z budynków dodatkowo ponad kilogram marihuany, kilogram suszącego się kwiatostanu konopi oraz sprzęt, który był używany do pielęgnacji roślin – informuje aspirant sztabowy Edyta Żur z lubelskiej policji.

Areszt dla zatrzymanego - do 10 lat pozbawienia wolności

Mężczyzna został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut wytwarzania znacznej ilości narkotyków. Organy ścigania wystąpiły o tymczasowy areszt dla podejrzanego, na co przychylił się sąd. 40-latek został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Michał Czubak
Fot. Lubelska Policja

29. maj 2024 17:23