StoryEditor

32-latek chciał okraść ogrodnika. Wpadł na gorącym uczynku w szklarni

29.10.2021., 00:00h

Ogrodnik z pod Torunia, 26 października 2021r zawiadomił policję o osobach kręcących się wokół jego szklarni. Na miejsce szybko dotarli funkcjonariusze policji i zatrzymali 2 osoby, które wynosiły z obiektu urządzenia. Jak się okazało nie po raz pierwszy.

Przykra pobudka ogrodnika z Lubicza Dolnego

Ogrodnik z miejscowości Lubicz Dolny (pow. Toruński) o 5 rano zauważył, że wokół jego szklarni kręcą się podejrzani ludzie. Od razu zawiadomił pobliski komisariat policji w Dobrzejewicach. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy, którzy dojeżdżając na miejsce, zobaczyli samochód oraz kręcące się obok dwie osoby.

Ze szklarni wynosili motoreduktor i pompy

Osoby zauważone przez policję to 32-letni mężczyzna i jego 37-letnia partnerka. Zanim przyjechali funkcjonariusze, zdążyli wynieść ze szklarni motoreduktor, przewody elektryczne i pompy warte kilka tysięcy złotych. Policjanci powstrzymali kradzież w ostatniej chwili.

Nie pierwszy raz para okradała szklarnie

Po przeanalizowaniu dowodów z innych włamań i prób, które w ostatnim czasie nękały okolice, policjanci udowodnili 32-latkowi kolejne przestępstwa. Ujawniono, że 11 października 2021r ukradł on z tej samej szklarni wózki metalowe, a kilka dni później próbował wynieść urządzenia do sadzenia roślin, ale spłoszył go właściciel. Dodatkowo miedzy 22 a 25 października w Głogowie, po zerwaniu kłódki z drzwi budynku w budowie, wszedł do środka i próbował wynieść kilkaset metrów kabla, wartego kilka tysięcy złotych.

32-latek z Brzegu usłyszał łącznie 4 zarzuty, za które grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Autor: Joanna Białek

Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy  

16. lipiec 2024 18:11