StoryEditor

62 Ogólnopolska Konferencja Ochrony Roślin Sadowniczych już niebawem

04.01.2022., 00:00h

Już 3 lutego odbędzie się 62 Ogólnopolska Konferencja Ochrony Roślin Sadowniczych, organizowana przez Instytut Ogrodnictwa - Państwowy Instytut Badawczy. Tegoroczna konferencja będzie miała charakter hybrydowy. Udział w sesjach jest bezpłatny. “Warzywa i Owoce Miękkie” objęły to wydarzenie patronatem medialnym.

Czego będą dotyczyły referaty?

Referaty w tegorocznej Konferencji Ochrony Roślin Sadowniczych dotyczyć będą szerokiej gamy tematów z zakresu ochrony roślin. Hasłem wiodącym jest “Ochrona roślin sadowniczych w obliczu strategii Europejskiego Zielonego Ładu”.

Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się więcej o prognozach rozwoju ochrony roślin w zgodzie z wymaganiami Zielonego Ładu czy o możliwościach i szansach przy stosowaniu ekologicznych rozwiązań. Eksperci przybliżą także tematykę chorób upraw jagodowych, szkodników w sadach jabłoniowych i gruszowych.

Ochrona sadów jako kluczowy składnik branży sadowniczej

Jak informują organizatorzy, “Konferencja ma na celu upowszechnianie działań umożliwiających skuteczną ochronę uprawianych gatunków przy równoczesnym, istotnym ograniczeniu pozostałości środków ochrony roślin w uzyskiwanych płodach, zgodnie z wymogami Unii Europejskiej.” Wydarzenie skierowane jest dla wszystkich osób związanych z branżą sadowniczą.

W trakcie konferencji eksperci nie tylko przybliżą uczestnikom różnorodne tematy z zakresu ochrony roślin w sadach, ale także przedstawią najnowsze wyniki swoich badań. Dzięki świadomości nowinek z branży, sadownicy będą mogli podnieść konkurencyjność swojej produkcji na rynkach krajowych i zagranicznych.

Jak zgłosić chęć udziału w konferencji?

Stacjonarna część sesji odbędzie się w gmachu głównym IO-PIB w Skierniewicach przy ul. Pomologicznej 18. Obowiązuje limit miejsc. W sesji online może uczestniczyć każdy chętny. Wystarczy wcześniej zgłosić chęć udziału. Zgłoszenia trwają do 24 stycznia. Konferencja towarzyszy Krajowym Dniom Pola Płońsk 2022.


IO-PIB

26. maj 2024 04:31