StoryEditor

Aplikacja eDWIN na targach w Sielinku

06.06.2022., 00:00h

Oficjalna prapremiera platformy doradczej eDWIN, środki do produkcji rolnej oraz różnorodne rośliny uprawne - tak przedstawiał się pierwszy dzień targów w Sielinku, które 4-5 czerwca są organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

W weekend 4-5 czerwca odbyły się targi w Sielinku organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. W trakcie wydarzenia miała miejsce oficjalna premiera platformy doradczej eDWIN.

Targi w Sielinku co roku są okazją, aby w gronie fachowców porozmawiać o najnowszych trendach i rozwiązaniach w produkcji rolniczej. Przykładem takich rozwiązań jest platforma doradcza eDWIN, z której mogą już korzystać rolnicy. Platforma eDWIN to jeden z wielu aspektów, które są prezentowane na targach w Sielinku. Wielkopolskie Targi Rolnicze to okazja, by uzyskać informacje na temat sprzętu rolniczego oraz środków do produkcji rolnej – mówił podczas otwarcia targów Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Targi w Sielinku, czyli dwa dni z nowoczesnym rolnictwem

Jednym z ważniejszych elementów programu targów była prapremiera platformy doradczej eDWIN, która właśnie została udostępniona rolnikom.
Platforma jest całkowicie darmowa oraz dostępna zarówno na komputery, jak i urządzenia mobilne. eDWIN wspomaga rolników w pracy. Wysyła powiadomienia o szkodnikach lub zagrożeniach na polu, ostrzeżenia przed załamaniem pogody oraz ułatwić kontakt z doradcą rolniczym.– W dzisiejszym świecie, w którym nowoczesne technologie są obecne praktycznie w każdej dziedzinie życia, niezbędne jest także wykorzystywanie innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie. Chcąc rozwijać polskie rolnictwo oraz pomagać rolnikom w codziennej pracy, zachęcamy ich do odważnego wykorzystywania nowoczesnych technologii – nie ma wątpliwości Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Bernat Patrycja

Źródło: inf.pras. WODR
Fot: WODR facebook

15. lipiec 2024 11:12