StoryEditor

Berry Fest już 3 października – Przegląd alkoholi z owoców jagodowych!

27.09.2022., 00:00h

3 października 2022 roku będzie miał pierwszy przegląd i konkurs alkoholi z owoców jagodowych. Gdzie odbędzie się wydarzenie?

W miejscowości Pałac Mała Wieś Belsk Duży koło Grójca, 3 października 2022 roku odbędzie się Berry Fest, czyli pierwszy przegląd i konkurs alkoholi z owoców jagodowych.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „Czas na polskie superowoce”. Jego zadaniem jest integracja pionierów produkcji win owocowych, nalewek czy destylatów. Na miejscu na uczestników czekają znakomite wykłady, degustacje oraz konkurs, podczas którego każdy z producentów będzie miał okazje zaprezentować swój trunek i odpowiedzieć na pytania jury, w których składzie znajdą się takie osoby jak Łukasz Klesyk, Zbigniew Kmieć, Katarzyna Puk i Mikołaj Rey.

Agenda spotkania:

  • 11:00 Owoce jagodowe a rynek alkoholu w Polsce - zagadnienia prawne i biznesowe - Zbigniew Kmieć, ekspert Związku Przedsiębiorców i Pracodawców do spraw rolnictwa i produkcji spożywczej;
  • 11:30 Jak budować markę wina? - Marcin Bańcerowski współtwórca marki DiWine;
  • 12:00 Nalewki z owoców jagodowych - degustacja 7 nalewek z derenia, agrestu, maliny, porzeczki, truskawki, jeżyny i rokitnika. Omówienie historii nalewek, nauka ich oceny i zasad łączenia z potrawami - Łukasz Klesyk i Zbigniew Kmieć;
  • 14:00 Przegląd zgłoszonych do konkursu alkoholi – formuła rozmowy producenta z ekspertami, jurorami;
  • 18:00 Wręczenie medali i Grand Prix Berry Fest 2023.

opr. Bernat Patrycja
Źródło: polskiesuperowoce.pl
22. maj 2024 14:25