StoryEditor

Biedronka odkupi od rolników kapustę po gradzie

08.06.2021., 00:00h

Sieć Biedronka poinformowała, że odkupi od rolników z rejonu podkrakowskiej gminy Igołomia-Wawrzeńczyce, najbardziej dotkniętej sobotnim gradobiciem, 156 ton kapusty. Od 10 czerwca zaoferuje ją klientom. 

Biedronka oceniła, że kapusta, mimo gradobicia, jest pełnowartościowa i bez żadnych ograniczeń może być składnikiem smacznych potraw. W wyniku gradu jej zewnętrzne liście zostały lekko uszkodzone. Ale sieć zaznacza, że nie pogarsza to w żaden sposób jej walorów smakowych ani odżywczych, ponieważ zewnętrzne liście i tak zwykle usuwa się już po zakupie kapusty.

- Odkupimy aż 120 tys. sztuk kapusty od lokalnych rolników z miejscowości Wawrzeńczyce, Złotniki, Rudno Dolne, Stręgoborzyce, Łaganów, Karwin, Żębocin, Grębocin, Rudno Górne, Dobranowice. Tam straty po gradzie są największe, a naszą akcją chcemy je jak najbardziej zminimalizować - wyjaśnia Marcel Rogacewicz, menedżer ds. zakupów w sieci Biedronka.

Kapustę po gradobiciu w regionie gminy Igołomia-Wawrzeńczyce będzie można znaleźć od czwartku 10 czerwca br. w wybranych sklepach sieci Biedronka m.in. w Warszawie oraz okolicy i w województwach lubuskim, dolnośląskim, śląskim, małopolskim, wielkopolskie, łódzkim oraz lubelskim.

Kapusta  jest jednym z najpopularniejszych warzyw wybieranych przez klientów sieci Biedronka. W ubr. sieć sprzedała 40 tys. ton różnych rodzajów kapusty, od białej i młodej po czerwoną oraz pekińską.

oprac. Kamila Szałaj
16. lipiec 2024 18:43