StoryEditor

Bioinsektycydy przyszłością w zwalczaniu szkodników

02.02.2022., 00:00h

Kolejny ważny krok w budowaniu  portfolio produktów biologicznych nowej generacji. Firma Syngenta przejmuje dwa bioinsektycydy od brytyjskiej firmy Bionema Limited. 

Ważny krok dla Syngenty

Bionema Limited to firma specjalizująca się w biologicznej ochronie upraw w celu bezpiecznego i zrównoważonego zwalczania szkodników i chorób. Sprzedała ona firmie Syngenta Crop Protection dwa bioinsektycydy nowej generacji, które będą pierwszymi biologicznymi preparatami w portfolio firmy.

  • NemaTrident ®
  • UniSpore ® 


Technologia efektywnego i zrównoważonego zwalczania szkodników

UniSpore ® to innowacja oparta na naturalnie występującym mikroorganizmie: grzybie atakującym owady. Oferuje rozwiązanie do zwalczania opuchlaków w roślinach ozdobnych. Hodowcy w całej Europie mają ograniczone możliwości w zakresie środków owadobójczych, które zwalczały by skutecznie opuchlaki. Obecnie znajduje się we wczesnej rejestracji.

NemaTrident ®  - nicienie w portfolio firmy Syngenta Professional Solutions Turf -szczególnie skuteczne w zwalczaniu larw komarnic i innych szkodników. Trójskładnikowe rozwiązanie zawiera Nemaspreader ® , biokompatybilny środek powierzchniowo czynny, który zapewnia wiodącą na rynku skuteczność w działaniu. 

-Cieszymy się, że możemy pozyskać te technologie od firmy Bionema i wykorzystać naszą skalę i zasięg, aby przekazać te innowacje w ręce naszych klientów – powiedział Simon Elsworth, szef Syngenta Professional Solutions Europe, Africa and the Middle East. -To przejęcie podkreśla nasze zaangażowanie w tworzenie szerokiej gamy zrównoważonych rozwiązań w celu rozwiązywania złożonych problemów i wzmacnia pozycję firmy Syngenta.- podkreśla Simon Elsworth.

Bernat Patrycja
Źródło: www.syngenta.co.uk
fot. pixels

22. maj 2024 14:20