StoryEditor

Chelaty – efektywne wykorzystanie składników pokarmowych

02.03.2022., 00:00h

W bieżącym sezonie Sumi Agro Poland wprowadza do oferty nową linię specjalistycznych nawozów dolistnych. Firma planuje także w niedalekiej przyszłości wdrożyć na rynek kilka innowacyjnych rozwiązań, takich jak nowa substancja czynna do stosowania w uprawie ziemniaka.

Sumi Agro Poland powiększa w 2022 roku asortyment oferowanych produktów. Linia nawozów makro- i mikroelementowych Topari, w skład której wejdą 4 produkty: Topari Cynk, Topari Magnez, Topari Rzepak i Burak oraz Topari Horti.

Produkcja warzyw i owoców bez pozostałości

W obliczu realizacji założeń „Zielonego Ładu” firma dostosowuje ofertę do nowych potrzeb producentów żywności. W najbliższym czasie Sumi Agro planuje wprowadzić 2 nowoczesne, biologiczne środki do ochrony upraw ogrodniczych przed chorobami – preparat Mevalone oraz fungicyd na bazie szczepu bakterii Pseudomonas putida B2017. Produkty uzupełnią ofertę rozwiązań pozwalających na produkcję owoców i warzyw bez pozostałości środków ochrony roślin.

Chelaty, czyli efektywne wykorzystanie dostarczonych składników pokarmowych

Sumi Agro Poland wprowadziło nową linię nawozów makro- i mikroelementowych TOPARI. W skład tej gamy wchodzą:

  • Topari Cynk;
  • Topari Magnez;
  • Topari Rzepak i Burak;
  • Topari Horti.

W produkcji tych nawozów stosowana jest technologia chelatowania, w której związkiem kompleksującym jest kwas heptaglukonowy. Dzięki temu rośliny efektywniej wykorzystują dostarczone składniki pokarmowe. Nawozy są łatwo biodegradowalne, co eliminuje ryzyko kumulowania się składników w glebie i wodach gruntowych. TOPARI posiada również certyfikat pozwalający na zastosowanie ich w produkcji ekologicznej.

Plany na przyszłość

Po wycofaniu z rynku wielu ważnych substancji czynnych zapotrzebowanie na nowe rozwiązania gwałtownie wzrosło. Firma Sumi w najbliższych latach planuje wprowadzić na rynek kolejne nowoczesne rozwiązania.

– Wkrótce do oferty planujemy wprowadzić dwa fungicydy do ochrony upraw ogrodniczych. Pierwszym z nich jest Mevalone zawierający w składzie substancje pochodzenia naturalnego – terpeny. Nowoczesna, opatentowana formulacja zapewnia wysoką skuteczność preparatu przy równoczesnym pełnym bezpieczeństwie dla upraw. Drugim produktem, który zostanie wprowadzony do asortymentu, będzie fungicyd biologiczny oparty o szczep bakterii Pseudomonas putida B2017. Dzięki tym produktom będziemy w stanie dostarczyć producentom skuteczne narzędzia do ochrony upraw pozwalające na ograniczenie użycia substancji chemicznych – informuje Urszula Filipecka, Dyrektor Marketingu Sumi Agro Poland Sp. z o.o.

Nowa substancja czynna do stosowania w uprawie ziemniaka

W niedalekiej przyszłości w ofercie Sumi Agro Poland pojawi się także herbicyd oparty o nową (w Polsce) substancję czynną do stosowania w sadach oraz w uprawie ziemniaka, jak również fungicyd na parcha i mączniaka, na bazie nowej substancji czynnej pochodzącej z japońskiego laboratorium.

opr. Bernat Patrycja
Źródło: Sumi-Agro
Fot: Sumi-Agro/ envatoelements

22. czerwiec 2024 03:15