StoryEditor

Czy znasz ten produkt? Co nowego w ochronie roślin

15.07.2022., 00:00h

Przedstawiamy co nowego na rynku środków ochrony roślin! Co wybrać na wciornastka czy mączlika? Jaka forma krzemu jest najlepsza w dokarmianiu roślin? 

Futureco NoFly WP na wciornastka i mączlika

To biologiczny środek owadobójczy z zarodnikami grzyba Paecilomyces fumosoroseus szczepu FE9901. Jest insektycydem biologicznym w postaci proszku do sporządzania zawiesiny wodnej (WP). Składnik aktywny w produkcie to 18% Paecilomyces fumosoroseus – entomopatogenicznego grzyba występującego naturalnie w środowisku przyrodniczym. Jego stężenie wynosi 2,0 × 109 jtk/g.
Do stosowania m.in.


  • w uprawie pod osłonami papryki, pomidora, oberżyny, gdzie ogranicza mączlika ostroskrzydłego, szklarniowego oraz wciornastka tytoniowca i zachodniego.

Produkt jest kompatybilny z innymi środkami owadobójczymi i grzybobójczymi (IPM). Sposób jego działania nie zagraża pożytecznym organizmom zawartym w produktach Koppert, dzięki czemu mogą być stosowane w jednym czasie. Aplikować można go nawet w trakcie zbiorów, ponieważ nie zostawia pozostałości. Aplikacja jest wskazana po zaobserwowaniu pierwszych objawów. Środek wykazuje skuteczność w ograniczaniu liczebności szkodnika. Nie powoduje on natychmiastowej redukcji populacji szkodnika, lecz sukcesywnie obniża jego liczebność po zastosowaniu produktu. Zalecane jest przeprowadzenie 4 aplikacji, co 5–7 dni. W ofercie firmy Koppert.

ECKOSIL – krzem w biodostępnej formie

Zawiera krzem w biodostępnej, najlepiej przyswajanej przez rośliny formie kwasu ortokrzemowego, a także żelazo, cynk i molibden.
Jest to produkt, który m.in.

  • optymalizuje pobieranie składników pokarmowych oraz minimalizuje skutki stresu biotycznego i abiotycznego, dzięki czemu pozytywnie wpływa na jędrność, wielkość i masę owoców.

Ponieważ krzem usztywnia ściany komórkowe, owoce stają się bardziej odporne na choroby grzybowe i szkodniki. Nawóz wpływa korzystnie również na jakość pozbiorczą plonów. Nie ma okresu karencji. Aplikuje się go po kwitnieniu, na etapie zawiązywania owoców. ECKOSIL to produkt dla upraw truskawki, maliny, borówki i innych owoców miękkich. Ma optymalne pH, więc dobrze miesza się z innymi produktami, np. z nawozami wapniowymi i poprawia przyswajanie składników pokarmowych. Zalecamy stosowanie do oprysku nalistnego mieszaniny 0,5 l ECKOSIL i 5 l Calcio Sprint na hektar. W portfolio firmy Amagro.

Pszczeli Pożytek

Pszczeli Pożytek to mieszanka gatunków roślin jednorocznych, przeznaczona do zakładania siedlisk przyjaznych zapylaczom:

  • pszczołom miodnym;
  • dzikim gatunkom pszczół;
  • trzmielom i motylom.

Dzięki gatunkom różniącym się terminami kwitnienia jest cennym, stałym źródłem nektaru oraz pyłku od lipca do września.
Skład gatunkowy: koniczyna inkarnatka Trifolium incarnatum, koniczyna perska Trifolium resupinatum, facelia błękitna Phacelia tanacetifolia, kolendra siewna Coriandrum sativum, nagietek lekarski Calendula officinalis, kminek zwyczajny Carum carvi, lnicznik siewny Camelina sativa, ślaz Malva sp., kąkol polny Agrostemma githago, ogórecznik lekarski Borago officinalis, chaber bławatek Centaurea cyanus, mak polny Papaver rhoeas, słonecznik zwyczajny Helianthus annuus, gryka zwyczajna Fagopyrum esculentum. Termin wysiewu od początku maja. Norma wysiewu 20– 25 kg/ha. W ofercie Saatbau.

Orondis Evo Pack

Produkt prowadzono na miejsce wycofanego środka Ridomil Gold. Preparat łączy w sobie korzyści płynące ze znanej technologii Amistar® oraz nowy, wyjątkowo skuteczny mechanizm działania substancji nowej generacji – oksatiapiproliny. Jest ona zawarta w Orondis Plus w dawce 100 g/l. W ten sposób tworzy rozwiązanie fungicydowe do ochrony uprawy polowej cebuli, czosnku, szalotki przed mączniakiem rzekomym cebuli, alternariozą cebuli, szarą pleśnią oraz do ochrony sałaty przed mączniakiem rzekomym sałaty, szara pleśnią, zgnilizną twardzikową i mączniakiem prawdziwym. W ofercie firmy Syngenta.

22. maj 2024 13:03