StoryEditor

Garwolewo: ogromny pożar u producenta truskawek. Pracownicy sezonowi stracili dobytek

21.06.2021., 00:00h

W jednym z gospodarstw w gminie Czerwińsk nad Wisłą - polskim zagłębiu truskawkowym - doszło do pożaru. Spłonęły budynki gospodarcze i hala magazynowa. Pracownicy sezonowi stracili dach nad głową i dobytek. Trwa zbiórka pieniędzy dla potrzebujących. Też możesz pomóc!

W minioną sobotę po południu doszło do pożaru hali w miejscowości Garwolewo (powiat płoński). Ogień objął hale o wymiarach 20 na 50 metrów, w której znajdował się sprzęt gospodarczy. Spłonęły także mieszkania dla pracowników wraz z ich rzeczami osobistymi. 

Z ogniem walczyło ok. 90 ratowników, którzy na miejsce przyjechali 22. wozami strażackimi. 

- Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako pożar duży i zadysponowano liczne siły i środki z powiatu płońskiego i płockiego oraz KDR z Komendy Wojewódzkiej w Warszawie - informuje OSP Kanigowo.

Mieszkańcy ruszyli na pomoc

Po ugaszeniu pożaru strażacy z OSP Rębowo podziękowali w mediach społecznościowych mieszkańcom sąsiednich miejscowości, którzy pomagali w akcji gaśniczej. 

- Dowozili nam wodę do picia, pomagali rozciągać linie gaśnicze, a także sami bez specjalistycznej odzieży ochronnej gasili pożar - napisali strażacy.

Potrzebne ubrania i pieniądze na odbudowę

W wyniku pożaru pracownicy sezonowi, którzy zamieszkiwali ten budynek, stracili swój dobytek. Dlatego potrzebna jest wszelka pomoc. Strażacy apelują o przekazanie ubrań, butów i innych elementów garderoby pod adres: Garwolewo 21, 09-150 Czerwińsk nad Wisłą.
Również w internecie trwa zbiórka pieniędzy. Link do zrzutki znajdziesz TUTAJ. W pomoc zaangażowali się także mieszkańcy okolicznych wsi, m.in. Koło Gospodyń Wiejskich ze Starego Radzikowa i sąsiedzi, którzy kwestowali wczoraj pod Kościołami.

Kamila Szałaj, fot. OSP Kanigowo
21. lipiec 2024 03:38