StoryEditor

Holenderski portal dla Polaków

08.01.2016., 10:14h
Ambasada Królestwa Niderlandów uruchomiła portal dla polskich emigrantów zarobkowych: www.wHolandii.pl. Strona zawiera najważniejsze informacje, regulacje i procedury, o których powinni wiedzieć Polacy, pracując i żyjąc w Holandii.

Portal www.wHolandii.pl uruchomiony przez ambasadę Holandii w Polsce został stworzony w bliskiej współpracy z grupą ekspertów i profesjonalistów zarówno z władz rządowych i organizacji z Polski, jak i z Holandii. Jest to część szerszej strategii, mającej na celu podniesienie świadomości imigrantów zarobkowych odnośnie ich obowiązków i praw na holenderskim rynku pracy. 

– Prawidłowa organizacja pobytu i pracy Polaków w Holandii leży w naszym wspólnym interesie – mówi Adriaan Palm, charge d‘Affaires Ambasady Królestwa Niderlandów. – Dotychczas informacje na temat formalnych aspektów życia w naszym kraju były dostępne tylko w języku holenderskim. Były rozproszone po wielu różnych stronach i napisane w raczej oficjalnym języku. Chcemy dostarczyć wiarygodne i przystępne informacje dotyczące Holandii i jej rynku pracy, tak by potencjalni imigranci mogli się odpowiednio przygotować na wyjazd – mówi Palm. 

Portal porusza tematy takie jak zarobki, umowy o pracę, prawa pracownicze, urlop macierzyński i chorobowy, koszty życia, mieszkania, edukacji itp. Strona jest dostępna na komputerach i urządzeniach mobilnych. 

Od roku 2007, w którym otworzył się holenderski rynek pracy, liczba Polaków pracujących w Holandii znacząco się zwiększyła. Obecnie ponad 100 tys. ludzi zostało oficjalnie zarejestrowanych w Holandii, a od 150 tys. do 250 tys. uczestniczy w pracach sezonowych.  kw

Kontakt: Ambasada Królestwa Niderlandów w Warszawie 
Urszula Kozłowska, Krzysztof Weyher
tel. (0048) 22 559 12 05
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Fot.: po prawej: Adriaan Palm, Charge d’affairs Ambasady Królestwa Niderlandów oraz Krzysztof Weyhera, doradca. 

Źródło: PAP

 

02. czerwiec 2023 04:29