StoryEditor

Hortex znika z Rosji. Kto został nowym nabywcą?

19.07.2022., 00:00h

Spółka Polski Ogród, która wchodzi w skład Grupy Hortex, sprzedała rosyjską spółkę Ortika Frozen Foods.

Hortex jako przedsiębiorstwo w Rosji posiadało spółkę operacyjną Ortika Frozen Food. Na terenie państwa zlokalizowane były 3 zakłady. Dwa z nich w Moskwie i jeden w Republice Karelli.

Co z produkcją? Kto przejmuje biznes?

Agata Bonikowska, członkini zarządu Polski Ogród Sp. z o.o. jak podaje portal tvp.info, potwierdziła informację o podjęciu tej decyzji już kilka miesięcy temu, a transakcja została domknięta z początkiem czerwca.
Pod znakiem towarowym Hortex, nowy właściciel będzie mógł produkować produkty, ale tylko do końca tego roku. Wraz z początkiem 2023 roku będzie musiał używać własnej marki.Nabywcą została Grupa Kompania Agama (GK Agama) – specjalizuje się w produkcji i dystrybucji mrożonych ryb oraz owoców morza.
- Rozmowy w sprawie sprzedaży Ortika Frozen Foods były prowadzone z kilkoma podmiotami. Transakcja została zamknięta w pierwszych dniach czerwca br., natomiast 11 lipca br. dopełnione zostały procedury formalne rejestracji nowego udziałowca w Jednolitym Państwowym Rejestrze Osób Prawnych w Federacji Rosyjskiej – wyjaśnia przedstawicielka Hortex, Agata Bonikowska.

Źródło: tvp.info/banai.pl
Fot: envato.elements

21. lipiec 2024 03:09