StoryEditor

Jak sobie skutecznie poradzić ze śmietką?

31.01.2022., 00:00h

Podczas tegorocznych Targów Sadownictwa i Warzywnictwa 2022 firma Koppert Biological Systems produkująca ekologiczne rozwiązania w zakresie upraw roślin jadalnych i ozdobnych przedstawiła ofertę naturalnych wrogów do zwalczania szkodników. To kolejny krok do zrównoważonego środowiska. 

Śmietka pokonana?

Tomasz Domański, Key Account Manager firmy Koppert omówił biologiczne zwalczanie jednego z najpoważniejszych agrofagów w produkcji warzyw polowych jakim jest śmietka. W rozmowie z redakcją WiOM podkreślił mocną koncentrację firmy na opracowywaniu metod wdrażania nicieni na polach kapust w całym kraju

Skuteczne rozwiązanie i szerokie spectrum działania

- Jednym z najnowszych rozwiązań, które staramy się wdrażać na plantacjach warzyw polowych jest wykorzystywanie nicieni do zwalczania różnego rodzaju śmietek. Rozwiązanie to okazuję się bardzo skuteczne w wielu uprawach takich jak: ogórki, kapusta czy rzodkiewki. Zastosowanie pożytecznych nicieni zawartych w produkcie Capirel, daje świetne efekty w ograniczaniu tego typu szkodników, a nicienie mają szerokie spektrum działania.- mówi Tomasz Domański Key Account Manager firmy Koppert Polska.

Więcej informacji w filmie poniżej. Zachęcamy do obejrzenia całej rozmowy z Tomaszem Domańskim.


17. czerwiec 2024 12:27