StoryEditor

Już w najbliższy weekend - Regionalne Targi Rolnicze Gołaszyn

17.05.2022., 00:00h

W najbliższy weekend 21-22.05.2022 roku odbędą się Regionalne Targi Rolnicze Gołaszyn – Wiosna 2022 organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu organizuje w tym roku Regionalne Tragi Rolnicze Gołaszyn – Wiosna 2022. Odbędą się one w weekend 21-22.05.2022 r.

Co czeka zwiedzających?

  • ekspozycje stoisk targowych;
  • pokazy na poletkach roślinnych;
  • wykłady o tematyce rolniczej;
  • konkursy i atrakcje.

– Cieszę się, że targi w Gołaszynie powracają w formie stacjonarnej. Tegoroczny program obejmuje wiele ciekawych punktów, więc nie mam wątpliwości, że zarówno wystawcy, jak i zwiedzający z powodzeniem wykorzystają ten czas – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Kontakty branżowe i informacje u doradców

Rolnicy w ten weekend będą mogli również zapoznać się z nowościami w branży, nawiązać kontakty, uzyskać istotne informacje prosto od doradców z WODR w Poznaniu, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa czy z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

– Targi opierają się głównie na handlu, ale dla nas jest równie ważne, aby dawały możliwość rozwoju i pogłębiania wiedzy. Dlatego zapewniamy nie tylko liczne atrakcje, ale także udział wykwalifikowanych doradców – mówi Jacek Sommerfeld.
W trakcie imprezy odbędą się również wykłady i pokazy na poletkach demonstracyjnych. Poruszony będzie także temat skutecznego gospodarowania wodą i nawozami.
Regionalne Targi Rolnicze zaplanowane są na sobotę i niedzielę, 21-22 maja, w godzinach 10-17, na terenie Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego numer 3 w Gołaszynie. Wydarzenie jest imprezą towarzyszącą Krajowym Dniom Pola Poświętne 2022.


opr. Bernat Patrycja
Źródło: inf. pras WODR 
Fot: facebook WODR

29. maj 2024 11:32