StoryEditor

Kaliningradzki holding samochodowy Avtotor zajmie się teraz uprawą ziemniaków

23.05.2022., 00:00h

Kaliningradzki holding samochodowy Avtotor, który wcześniej montował samochody BMW, KIA, Hyundai, przeznaczył dla pracowników teren wielkości około 300 ha pod uprawę warzyw. Czytamy o tym w oficjalnym komunikacie firmy.

Ze względu na trudną sytuację ekonomiczną, w jakiej znalazł się Avtotor, firma przeznaczyła dwa należące do spółki tereny o łącznej powierzchni 300 ha. Ta ziemia została podzielona na działki o powierzchni 10 arów, czyli 0,10 ha.

- W celu zapewnienia dodatkowego wsparcia socjalnego pracownikom spółki, udziałowcy i zarząd Avtotor podjęli decyzję o nieodpłatnym przydzieleniu wszystkim chętnym działek pod urządzenie ogrodów – czytamy w komunikacie firmy.

Dodają też, że działki są w pełni przygotowane do siewu sezonowego – grunt jest zaorany. Aby zapewnić przyszłe zbiory w ogrodach pracowników fabryki, Avtotor zorganizował także sprzedaż sadzeniaków wysokiej jakości.

Trudna sytuacja ekonomiczna przez sankcje

Avtotor – to pierwsza firma w Rosji, która w 1997 roku rozpoczęła produkcję samochodów zagranicznych marek. W wyniku agresji Rosji na Ukrainę większość dużych producentów samochodów opuściła rosyjski rynek w ramach sankcji nałożonych przez zachód.

mk
fot.envatoelements

29. maj 2024 16:53