StoryEditor

Kończą się cztery ważne nabory w ARiMR! Ostatni dzień na złożenie wniosków

To już ostatni dzień na złożenie wniosków o premię dla młodych rolników, wsparcie na restrukturyzację małych gospodarstw, pomoc klęskową oraz pomoc dla pszczelarzy. Terminy i tak Agencja wydłużała parokrotnie, ale masz jeszcze czas na złożenie kompletu dokumentów!
Dzisiaj (30 czerwca) kończą się cztery ważne nabory wniosków w Agencji dla beneficjentów ubiegających się o pomoc finansową m.in. premię dla młodych rolników, restrukturyzację małych gospodarstw oraz pomoc klęskową oraz pomoc dla pszczelarzy. 

W tym roku młodzi rolnicy mogli się ubiegać o dofinansowanie w wysokości 150 tys. zł, a na restrukturyzację małych gospodarstw 60 tys. zł. W gospodarstwach, w których wystąpiły m.in. susza, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, uderzenie pioruna, obsunięcia się ziemi lub lawiny w 2020 r., również mogą składać wnioski o udzielenie pomocy klęskowej. 

Jak podaje ARiMR zniszczenia na danej powierzchni powinny wynieść co najmniej 20 proc. plonu, a straty w całym gospodarstwie muszą przekroczyć 30 proc. średniej rocznej produkcji rolnej, aby otrzymać taką pomoc. 

Rodziny pszczele, które przezimowały również mogą otrzymać wsparcie finansowe, ale producenci musza być zarejestrowani w ewidencji i wpisani do rejestru. Wysokość wsparcia wynosi 20 zł do każdej rodziny pszczelej, której udało się przetrwać zimę.

oprac. dkol na podst. ARiMR
fot. poglądowe
19. czerwiec 2024 21:41