StoryEditor

Maga Foods po trzech miesiącach wykreślona z listy sankcyjnej

11.08.2022., 00:00h

Firma Maga Foods produkująca sałatki po trzech miesiącach doczekała się decyzji o wykreśleniu z listy sankcyjnej. Decyzję wydało MSWiA.

Trzy miesiące temu 26 kwietnia 2022 roku Maga Foods trafiła na listę sankcyjną wraz z 35 podmiotami i 15 obywatelami Rosji. Maga Foods zajmuje się produkcją sałatek i zatrudnia 200 osób. Firma apelowała do Mariusza Kamińskiego o usunięcie z listy.

Fikcyjna sprzedaż?

Piotr Pawiński, który jest prezesem Maga Foods, wniosek skierował do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, o wykreślenie z listy sankcyjnej.
CBA – badało sprawę pod kontem fikcyjnej sprzedaży.  Po agresji Rosji na Ukrainę holenderscy właściciele odkupili pod koniec marca udziały, które były pod kontrolą oligarchy Michaiła Friedmana.

Firma nie była w stanie funkcjonować, a właściciele podjęli decyzje o likwidacji. Prezes spółki informował o zamiarze wykupu menadżerskiego i tak też się stało. W następstwie MSWiA wykreśliło Maga Foods z krajowej listy sankcyjnej.Aktualnie nowym oraz jedynym wspólnikiem Maga Foods stała się spółka Brandez, która nie utrzymuje relacji z podmiotami zarówno rosyjskimi jak i białoruskimi i przedsiębiorcami, którzy powiązani byli z dotychczasowym prezesem spółki.

Źródło: rp.pl
Fot: envatoelements
29. maj 2024 08:19