StoryEditor

Marszewskie Dni Pola - 150 odmian gatunków roślin i pokaz nowoczesnego sprzętu

09.06.2022., 00:00h

19 czerwca 2022 roku w Marszewie odbędą się Marszewskie Dni Pola „Innowacyjne rozwiązania wspierające produkcję roślinną” organizowane przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Podczas tegorocznych Dni Pola „Innowacyjne rozwiązania wspierające produkcję roślinną” organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Odbędą się pokazy polowe nowoczesnego sprzętu i urządzeń rolniczych, demonstracja kolekcji ponad 150 odmian gatunków roślin uprawnych oraz , możliwość rejestracji w platformie doradczej eDWIN.


– Marszewskie Dni Pola to wydarzenie, które jest nieodłącznym elementem kalendarza imprez organizowanych przez Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, od lat ciesząc się dużą renomą oraz zainteresowaniem. Jednak przede wszystkim Marszewskie Dni Pola są okazją do wielopłaszczyznowej wymiany wiedzy oraz informacji między zainteresowanymi osobami z branży rolniczej – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Marszewskie Dni Pola są corocznym wydarzeniem, które przyciąga wielu zainteresowanych rolników. Mają oni okazję zarówno wysłuchać różnorodnych wykładów, jak i na żywo zobaczyć kolekcję odmian roślin uprawnych, która jest na poletkach WODR.

– Prezentacja bogatej kolekcji odmian roślin uprawnych, pokazy polowe, specjalistyczne doradztwo oraz promocja cyfrowych projektów i usług dla rolnictwa. Te wszystkie aspekty są doskonale zauważalne podczas Marszewskich Dni Pola, które mają przyczyniać się do rozwoju rolnictwa oraz promowania nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań w produkcji rolniczej – mówi Jacek Sommerfeld.inf. pras

15. lipiec 2024 09:23