StoryEditor

Nagrodzone złotym medalem na targach Polagra Premiery 2016

16.12.2015., 10:13h

Kapituła Konkursu Złotego Medalu, obradująca w ramach Międzynarodowych Targów Rolniczych Polagra Premiery 2016 w Poznaniu, pod przewodnictwem prof. dr hab. Grzegorza Skrzypczaka, rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, przyznała 38 produktom złoty medal MTP.

W grupie roślin warzywnych najcenniejszy laur zdobyły:

  • •    Pomidor, odmiana Antares (F1) z Krakowskiej Hodowli i Nasiennictwa Ogrodniczego POLAN sp. z o.o., Kraków. Główną jego zaletą jest wysoka tolerancyjność na zarazę ziemniaczaną, a wyjątkowy smak i kolor sprawiają iż cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród amatorów i działkowiczów.
  • •    Pomidor, odmiana Chrobry (F1), firmy PlantiCo Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki sp. z o.o., Stare Babice. To bardzo plenna, średniowczesna odmiana o samokończącym typie wzrostu, przeznaczona do upraw polowych. Wytwarza eliptyczny, twardy owoc o intensywnie czerwonym zabarwieniu. Bardzo mięsisty, średnia masa owocu wynosi 90 gram. Polecany do wielkotowarowych upraw dla przemysłu oraz na świeży rynek.
  • •    Marchew Alfa (F1), firmy SPÓJNIA Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze sp. z o.o., Nochowo. Odmiana średniopóźna (110–130 dni wegetacji), o wyjątkowo wysokiej plenności i dużym udziale plonu handlowego. Dzięki szybko przyrastającym korzeniom i mocnej zdrowej naci nadaje się do zbioru kombajnowego, można ją wykorzystywać na zbiór pęczkowy. Polecana do przemysłu oraz bezpośredniego spożycia.

Laureaci będą prezentowani w Poznaniu podczas Targów Rolniczych POLAGRA-PREMIERY w dniach 21–24 stycznia 2016 r. na stoiskach hodowców oraz w tzw. „Strefach Mistrzów” – w pawilonach 3, 5 i 7. Będzie można tu głosować indywidualnie na wybranego laureata. Jeszcze przez miesiąc po zakończeniu targów głosowanie będzie się odbywać także na stronie internetowej www.zlotymedal.mtp.pl. Produkt, który otrzyma największa liczbę głosów, zdobędzie tytuł „Złoty Medal MTP – Wybór Konsumentów”.
bie

26. marzec 2023 17:25