StoryEditor

Narkotyki o wartości 4,5 mln zł ukryte w kalafiorach

05.05.2021., 00:00h

Przestępcy szukają różnych sposobów na przemycenie narkotyków. W ciężarówce wiozącej 16 ton kalafiorów z Hiszpanii do Polski ukryli 154 kilogramy marihuany...

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji otrzymali informacje, że do Polskie może wjechać TIR wyładowany narkotykami. Wg uzyskanych informacji, pojazd miał pokonywać granicę niemiecko-polską. Akcja służb miała miejsce na terenie jednego z parkingów w okolicach Jędrzychowic (województwo dolnośląskie).

Narkotyki ukryte w kalafiorach

Funkcjonariusze CBŚ i KAS wytypowali pojazd, w którym miały się znajdować narkotyki. Otwarcie przestrzeni ładunkowej ciężarówki jednak nie wykazało niczego niezwykłego. Pojazd przewoził 16 ton hiszpańskich kalafiorów.


Po rozładowaniu legalnego towaru odkryto, że naczepa pojazdu posiada ukrytą skrytkę w podłodze. Po jej zdemontowaniu funkcjonariusze znaleźli plastikowe worki wypełnione suszem roślinnym. Okazało się, że to 154 kilogramy marihuany wartej około 4,5 miliona złotych - relacjonuje dla TVN24.pl Iwona Jurkiewicz, rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji.


Do sprawy zatrzymano dwóch kierowców ciężarówki, którzy prowadzili naprzemienni pojazd oraz właściciela firmy transportowej. Prokuratorzy przedstawili podejrzanym zarzuty udziału w grupie i przemytu znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany. Cała trójka została tymczasowo aresztowana.

Michał Czubak
Fot. KAS; CBŚP

21. lipiec 2024 04:08