StoryEditor

Nauczyciele ze Środy Wielkopolskiej zbierali truskawki za darmo

07.06.2020., 00:00h

Dwa tygodnie temu minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski w wywiadzie dla radia RMF FM zaapelował  m.in. do nauczycieli, by wspomogli rolników i poszli pracować w pole. Na te słowa odpowiedzieli nauczyciele z Środy Wielkopolskiej, którzy pomogli jednemu z rolników pozbierać truskawki całkowicie za darmo!

Podczas tamtego wywiadu Minister przypomniał, że wystąpił kilka dni wcześniej z apelem do Polaków o pomoc rolnikom przy zbiorach.

 - Wystąpiłem z apelem do Polaków, którzy pozostają bez pracy, nie mają prawa do zasiłku, czy też do młodzieży lub nauczycieli, którzy nie będą pracowali, żeby przez te kilka-kilkanaście dni popracowali u rolników - powiedział minister w RMF FM.

W tym miejscu dziennikarz RMF FM dopytał, czy minister zachęca nauczycieli, by poszli zbierać truskawki i czereśnie u rolników.

- Każdy, kto pozostaje bez pracy powinien tej pracy szukać – odpowiedział Ardanowski.

Na te słowa ministra odpowiedzieli nauczyciele z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Hipolit” ze Środy Wielkopolskiej. W miniony weekend postanowili pomóc jednemu z okolicznych rolników w zbiorze truskawek. Za swoją pracę nie chcieli żadnego wynagrodzenia.

„Nauczyciele Hipolita w ostatni weekend czynnie odpoczywali od ciężkiej pracy zdalnej z uczniami???? W ramach prac społecznych z zachowaniem wszelkich środków ostrożności pomagali plantatorowi truskawek z powiatu średzkiego zbierać ten wspaniały owoc ???????????? Nauczyciel to jednak zdolna bestia o wielu twarzach. Można❓❓❓ Można❗️❗️❗️Nauczyciele Hipolita pozdrawiają nauczycieli z całej Polski????” – czytamy na profilu szkoły na Facebook’u.

Ciekawe czy w ich ślady pójdą pedagodzy z innych placówek oświatowych.

Fot. Anna Jaśkowiak/FB CKZiU Hipolit
25. luty 2024 23:58