StoryEditor

Nawozy azotowe można stosować od 15 lutego!

Wprawdzie nie ma jeszcze oficjalnego podpisu Premiera, ale jednak już jutro ma on podpisać dokumenty, umożliwiające zastosowanie nawozów azotowych od 15. lutego. Póki jednak tego podpisu nie będzie, azotu nie można stosować – czytamy na portalu topagrar.pl.
Spekulacje na ten temat trwają już od kilku tygodni. Wygląda na to, że Ministerstwo Rolnictwa pochyliło się nad problemem związanym ze sztywnym traktowaniem przepisów dotyczących stosowania nawozów azotowych na wiosnę i data 1.03. przestanie już być koszmarem dla rolników. Nie po raz pierwszy zresztą…

Poniższy komunikat pojawił się na stronie Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych:

„Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w rozmowie z Krajowym Zrzeszeniem Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych poinformowało, iż zmiana terminu stosowania nawozów azotowych (od 15 lutego) zostanie opublikowana w Dzienniku Ustaw w dniu jutrzejszym, po wcześniejszym podpisaniu przez Premiera. Komunikat potwierdzający zmianę powinien pojawić się najpóźniej 14 lutego w godzinach popołudniowych na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi”.

Źródło: topagrar.pl
29. wrzesień 2023 12:35