StoryEditor

Nielegalny przewóz hiszpańskich… warzyw?

16.02.2022., 00:00h

Z Hiszpanii wraz z warzywami przemycano narkotyki. Przemytnicy ukryli ponad 200 kg marihuany i 50 kg haszyszu m.in. w skrzyniach z pomidorami. Sprawą zajęli się policjanci CBŚP i Zentrale Kriminalinspektion Braunschweig.

Policjanci z Zarządu w Gdańsku Centralnego Biura Śledczego Policji ustalając sposób działania zorganizowanej, międzynarodowej grupy przestępczej dotarli do informacji z której wynikało, że funkcjonariusze Zentrale Kriminalinspektion Braunschweig Fachkommissariat Organisierte Kryminalitat prowadzą równolegle działania dotyczące tych samych osób. 
Przemyt środków odurzających z Hiszpanii skierowany był do innych krajów Unii Europejskiej, w tym do Polski. Dzięki połączeniu sił służb, po kilkunastu dniach, jeszcze pod koniec zeszłego roku niemieccy policjanci zatrzymali mężczyznę przewożącego ponad 60 kg marihuany, która najprawdopodobniej miała trafić na rynek niemiecki.

Czy to aby na pewno przewóz pomidorów?

Podczas minionego weekendu niemieccy funkcjonariusze, przy wsparciu policjantów CBŚP, przejęli w okolicach Hamburga kolejny nielegalny transport. W naczepie samochodu ciężarowego w skrzyniach z pomidorami znajdowało się aż 143 kg marihuany oraz 50 kg haszyszu. Z ustaleń policjantów wynika, że narkotyki zostały przewiezione z Hiszpanii do Niemiec, a stamtąd miały trafić na teren Skandynawii.

Wszyscy zatrzymani zostali aresztowani

Pełen profesjonalizm i ogromny nakład pracy ze strony funkcjonariuszy polskiej i niemieckiej policji poskutkował zatrzymaniem i aresztowaniem osób zaangażowanych w gang narkotykowy. Miejmy nadzieję, że podczas kolejnego przewozu transportowane będą tylko pomidory.

oprac. Martyna Olszewska
źródło: cbsp.policja.pl
fot. archiwum CBŚP

19. maj 2024 09:22