StoryEditor

Nowe nawozy i biostymulatory w ofercie Intermagu

25.01.2022., 00:00h

Firma Intermag wprowadza dwie nowości na rynek nawozów i biostymulatorów wzrostu roślin.

Czego możemy spodziewać się w tym roku ? 

Biofortyfikacja - jak poprawić naturę

Biofortyfikacja to nic innego jak wzbogacenie roślin uprawnych w korzystne związki żywieniowe. Głównym celem jest wyprodukowanie żywności, która będzie miała również pozytywny wpływ na zdrowie konsumenta.

Dorosły człowiek spożywa zdecydowanie mniej jodu i selenu niż wymaga tego dopuszczalne minimum. Głównym źródłem tych pierwiastków są produkty pochodzenia morskiego takie jak np. ryby.

 

Jak firma INTERMAG chce to zmienić?


Josek – Biofortyfikacja w jod i selen.

Josek jest preparatem zawierającym jod i selen w takiej formie, aby była łatwo przyswajalna dla rośliny.  Tym samym zapewnia biofortyfikację tych pierwiastków oraz daje możliwość wyprodukowania żywności zawierającej organiczne i przyswajalne formy jodu i selenu.

Biopolimer - Chlorowodorek chitozanu

Całkowita rezygnacja ze środków chemicznych jeszcze przez długi czas nie będzie całkowicie możliwa . Stosowanie bezpiecznych dla środowiska biopolimerów w celu poprawy plonowania roślin z roku na rok wzrasta, a włączanie do programu ochrony biostymulatorów staję się coraz bardziej powszechne.

Chitoshell – działanie grzybobójcze i bakteriobójcze.

Preparat aktywuje system odporności rośliny przez syntezę enzymów, fitoaleksyn i polifenoli. Chitoshell oddziałuję na metabolizm grzybów i bakterii chorobotwórczych. Ponad to jest całkowicie biodegradowalny, nie ma okresu karencji oraz wpływa na lepszą trwałość po zbiorcza warzyw i owoców.


źródło: Intermag

fot: Intermag /pixabay

25. maj 2024 22:19