StoryEditor

Nowy sezon Agrorewolucji

31.05.2022., 00:00h

Rozpoczął się casting do 3 sezonu Agrorewolucji. Zgłoszenia do programu potrwają do 12 czerwca 2022 r. 

Do programu Agrorewoluje do dnia 12 czerwca 2022 roku może zgłosić się każdy polski rolnik, który chce zwiększyć produktywność i zyskowność swojego gospodarstwa. Aby wziąć w nim udział wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przygotować krótki film o gospodarstwie - oprowadzić po gospodarstwie, opowiedzieć o sobie oraz przedstawić swoją rodzinę. Pokazać najmocniejsze, ale także te słabsze strony gospodarstwa – to, co wymaga poprawy.

Do tej pory odbyły się dwie edycje programu. Jest skierowany do producentów roślin rolniczych. Program Agrorewolucje jest internetowy. Ma swój kanał na YouTube i 16 tys. subskrybentów oraz w mediach społecznościowych. Widzami programu są głównie mężczyźni w wieku 25-34 lata.

- Agrorewolucje są przykładem programu stworzonego z myślą o rolnikach i dla rolników. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością – mówi Radosław Wilk z Intermag.

Ideą jest dostarczenie kompleksowych technologii uprawy przez 3 polskie firmy – Grupa Azoty, Ciech Sarzyna oraz Intermag. - Wspieramy polskich rolników. Pokazujemy dobre praktyki rolnicze. Jesteśmy z uczestnikami od początku – od zbioru przez zasiewy do kolejnego zbioru i porównujemy uzyskane wyniki. Wiemy, że taki program jest potrzebny.

- Nie ma kryteriów dotyczących uczestnictwa. Każdy rolnik może się zgłosić. Po zgłoszeniu nasi eksperci weryfikują gospodarstwa – szukają tych, które wymagają wparcia. A rolnicy zobowiązują się do współpracy.

Marta Szyperek

Na zdjęciu od lewej: Piotr Lubaszka, dyrektor handlowy Intermag, Sebastian Kostrubała, dyrektor marketingu Ciech Sarzyna, Sławomir Staręga, marketing manager Grupa Azoty.

21. lipiec 2024 02:44