StoryEditor

Ogłoszono przetarg na inkubator przemysłowy na terenie dawnej cukrowni

25.03.2022., 00:00h

Jak poinformował w środę 23 marca 2022 roku starosta opatowski Tomasz Staniek w planach, na terenie byłej cukrowni jest Manufaktura Spożywcza oraz centrum logistyczne obrotu polską żywnością. 

W ramach projektu powstanie hala produkcyjno – magazynowa, która zajmować będzie powierzchnie ponad 4 tysięcy metrów kwadratowych wraz z pomieszczeniami socjalnymi. Całość inwestycji zostanie zrealizowana w systemie „projektuj i buduj”.

- Halę przeznaczonymi na wynajem dla rolników na przykład na magazyny lub dla firmy, która będzie mogła tam prowadzić produkcję. Już teraz zainteresowanie potencjalnych najemców jest spore – poinformował Tomasz Staniek.

Manufaktura Spożywcza i centrum logistyczne obrotu polską żywnością

Z założeń wynika, że inkubator powstać ma w ciągu 19 miesięcy od dnia podpisania umowy. Powiat opatowski otrzymał ponad 15 milionów złotych z dofinansowania Programu inwestycji Strategicznych.

- W planach, na terenie po byłej cukrowni we Włostowie, mamy Manufakturę Spożywczą i centrum logistyczne obrotu polską żywnością i stworzenie takiego systemu, jakiego nie ma jeszcze w Polsce - zaznaczył starosta.
Docelowym zadaniem inkubatora we Włostowie jest pomoc rolnikom w sprzedaży, przetwórstwie i promocji produktów. Mają się tam również znaleźć instalacje przetwórcze do produkcji dżemów, soków, urządzenia do mielenia kaszy, mąki i tłoczenia olejów.
W przyszłości w planach jest również utworzenie motelu, restauracji i sklepu ze zdrową żywnością.

opr. Bernat Patrycja
Źródło: portalspozywczy.pl
Fot: kielce.tvp.p

29. maj 2024 04:53