StoryEditor

Plaga kradzieży na plantacjach

18.07.2022., 00:00h

Nieudany skok na plantację malin, kradzież 50 kg czereśni i 270 kg truskawek. Jakie kary czekają na owocowych złodziei?

Na gorącym uczynku nakryty został mężczyzna na plantacji malin pod Kraśnikiem. 59-latka nakrył właściciel. Ten, gdy zorientował się, że został przyłapany, próbował uciec bez skutku. Jak się okazało, właściciel zajechał mu drogę ciągnikiem. Został zatrzymany i trafił w ręce policji.

Nie wie, jak trafił na plantacje malin..

Złodziej po zatrzymaniu nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego chciał okraść drugą osobę z jej ciężkiej pracy. 59-latem mówił, że jechał po paliwo i nie ma pojęcia, jak trafił na plantację. Policjanci zatrzymali 59-latka, ten przyznał się do winy i poddał dobrowolnie karze grzywny i obowiązkowi naprawienia szkody – przekazał młodszy aspirant Paweł Cieliczko z lubelskiej policji.

5 lat pozbawienia wolności za 50 kg czereśni

W miejscowości Wodąca lipscy kryminalni dostali informację o kradzieży owoców z plantacji czereśni. Za kradzież owoców odpowiedzialni są trzej mężczyźni, którzy ukradli 50 kg czereśni. Złodzieje usłyszeli już zarzuty oraz przyznali się do kradzieży. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci apelują do skupów owoców, by nie nabywały owoców od osób nieposiadających sadów.

270 kg truskawek z Ożarowa Mazowieckiego

Policjanci z Ożarowa Mazowieckiego otrzymali zgłoszenie o kradzieży aż 270 kg truskawek. Mężczyzna nie uiścił opłaty u sprzedawcy i odjechał. Starobabiccy kryminalni włączyli się do sprawy i dzięki współpracy z policją z Ożarowa Mazowieckiego ustalili sprawcę i pojazd oraz miejsce, w którym może przebywać. Mężczyzna został zatrzymany w Warszawie na jednym z bazarów. Usłyszał również zarzut kradzieży, a sprawę przejmuje aktualnie sąd. Za popełnienie przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot i źródło: Babice.policja.gov.pl/mazowiecka.policja.gov.pl/tvn24

29. maj 2024 15:05