StoryEditor

Platynowa piątka - polska firma w rankingu

10.02.2022., 00:00h

W 2021 roku firma INNVIGO znalazła się w Złotej Setce Polskiego Rolnictwa, a także zajęła czwarte miejsce w Platynowej Piątce Największych Producentów Środków Ochrony Roślin.

Platynowa piątka największych producentów środków ochrony roślin

  1. BASF Polska
  2. Bayer Crop Science
  3. Syngenta Polska
  4. Innvigo
  5. Ciech Sarzyna

Wśród producentów środków ochrony roślin trzy czołowe miejsca zajmują wielkie światowe koncerny chemiczne. Pierwszą lokatę zajmuje BASF, a zaraz za nim jest Bayer Crop Science. Podium zamyka Syngenta, która od niedawna należy do państwowego koncernu ChemChina. Kolejne miejsca zajmują polskie firmy: Innvigo,oraz Ciech Sarzyna. 

W Platynowej Piątce Największych Producentów Środków Ochrony Roślin  firma Innvigo zajęła czwarte miejsce.

Ambitne dążenie do celu 

–  Gdy 7 lat temu rozpoczynaliśmy działalność, od razu stawialiśmy sobie ambitne cele. Chcieliśmy dostarczać polskim rolnikom skuteczne środki ochrony roślin w korzystnych, konkurencyjnych cenach. Wkroczyliśmy na rynek zdominowany przed duże, światowe koncerny i sukcesywnie, rok po roku, rozbudowywaliśmy naszą ofertę o kolejne produkty – w tym innowacyjne, unikalne rozwiązania, takie jak preparaty wieloskładnikowe. Stworzyliśmy pełne technologie do ochrony głównych upraw rolniczych, oferujemy również środki ochrony roślin dla sadownictwa i dla producentów warzyw. Od początku przyjęliśmy założenie, być może przez niektórych uważane za nieosiągalne, żeby w perspektywie kilku lat zostać jednym z 5 głównych dostawców specjalistycznej chemii dla rolnictwa. Dziś okazuje się, że udało nam się zrealizować ten śmiały, ale całkiem realny cel – mówi Krzysztof Golec, Prezes Zarządu INNVIGO. – W 2021 roku znaleźliśmy się w zaszczytnej Złotej Setce Polskiego Rolnictwa, czyli w rankingu stworzonym przez opiniotwórczy tygodnik Wprost. Ale to nie wszystko – INNVIGO zajęło czwarte miejsce w klasyfikacji branżowej, czyli Platynowej Piątce Największych Producentów Środków Ochrony Roślin w Polsce. To dla nas ogromny powód do dumy i impuls do dalszego działania. Oczywiście nie osiągnęlibyśmy tego bez naszych klientów, polskich rolników, którzy zaufali nam i wybierają preparaty INNVIGO do ochrony swoich upraw.

Nie jest to jedyna nagroda zdobyta przez firmę. W ostatnim czasie polska firma może pochwalić się otrzymaniem godła Najwyższej Jakości Quality International w konkursie międzybranżowym, za trójskładnikowy herbicyd Fundamentum 700 Wg.


Źródło: informacja prasowa redm
fot: informacja prasowa redm

15. lipiec 2024 10:08