StoryEditor

Pomidor w roli głównej

14.08.2018., 11:34h
Był słomiany dywan, co prawda nie czerwony, były nagrody, chociaż nie statuetki, i był pomidor w roli głównej. Tak było na pierwszym, polowym seminarium pomidorowym zorganizowanym przez WiOM i COBORU.
Podobnie jak rok temu w ZDOO Śrem Wójtostwo już czekają na zainteresowanych uprawą pomidora profesjonalnie przygotowane poletka odmianowe. Swój udział w spotkaniu zapowiedzieli przedstawiciele firm nasiennych, nawozowych i chemicznych. Będą z nami: W. Legutko, Monsanto, Plantico, Syngenta, Hazera, Yüksel, Adob, Ekodarpol, Tradecorp i Biopharmacotech.

Podczas panelu dyskusyjnego „Niuanse uprawy pomidora” rok temu wyłoniliśmy Superpomidorowca Roku. Ku naszej radości uczestnicy wykazali duże zainteresowanie konkursem. Po żywej rywalizacji tytuł zdobył Janusz Spalony z miejscowości Wilcza koło Kotlina. Uzyskał najwięcej – 7 punktów.
Janusz Spalony uprawą pomidorów zajmuje się od 20 lat. Na początku miał 1 morgę, a obecnie 2 ha. Przez wiele lat sadziłem odmianę Polbig, obecnie testuję ich wiele i wybieram te, które najbardziej sprawdzają się w warunkach gospodarstwa. Produkuję owoce przeznaczone na przecier. Dostarczam je do zakładów Kotlin, Jamar.
Tytuł Superpomidorowca Roku pan Spalony będzie dzierżył tylko do 17 sierpnia, kiedy to przekaże go w inne, godne ręce. Chyba że znów będzie najlepszy w rywalizacji?
Mamy nadzieję, że za tydzień wyreżyserujemy wspólnie kolejny „Krótki film o pomidorze”. Zapraszamy więc na pomidorowy spektakl.

Katarzyna Wójcik
04. październik 2023 11:08