StoryEditor

Pomocniczy strumień powietrza to gwarancja skuteczności zabiegu

14.02.2022., 00:00h

Podczas tegorocznych Targów Sadownictwa i Warzywnictwa firma Bury, zaprezentowała maszyny uprawowe i specjalistyczne opryskiwacze. Czy rękaw powietrza to gwarancja skutecznego zabiegu?

Wojciech Buty właściciel Bury Maszyny Rolnicze przedstawiał ofertę specjalistycznego sprzętu.

- Posiadamy całą gamę maszyn, poprzez maszyny uprawowe, jak i specjalistyczne opryskiwacze do upraw warzywniczych. Jednym z najczęściej kupowanych opryskiwaczy, jest ten do oprysku pasowego z pomocniczym strumieniem powietrza – wyjaśnia Wojciech Bury.

Rękaw powietrza to gwarancja skutecznego zabiegu? 

Pomocniczy strumień powietrza ma szereg zalet. Dyfuzory umieszczone nad uprawianym rzędem, dają jak zapewnia firma Bury 100% gwarancję zabiegu, dlatego że preparat wdmuchiwany jest w roślinę. Często wykorzystywany w uprawie pomidora czy truskawki, gdzie przez pokrój rośliny, jest problem z dokładnym pokryciem jej całej powierzchni.

- Wiele lat temu, kiedy sprzedawałem pierwszy opryskiwacz z rękawem powietrznym to rolnik, który uprawiał wtedy spory areał ziemniaków, powiedział, że koszty zabiegu spadły mu o aż 50 procent w porównaniu do użycia opryskiwacza tradycyjnego- dodaje Wojciech Bury.

Więcej o rękawie powietrznym i innych udogodnieniach w filmie poniżej.

Opryskiwacz firmy Bury Wulkan Max Flo jest do wygrania w konkursie magazynu Sad Nowoczesny.

22. maj 2024 13:19