StoryEditor

Porzeczkowy zawrót głowy - V edycja spotkania

26.06.2018., 11:31h

Już po raz piąty firmy Timac Agro oraz Bayer wraz z dr. Piotrem Baryłą, prezesem Krajowego Stowarzyszenia Producentów Czarnej Porzeczki zorganizowały plenerowe spotkanie pod hasłem „Porzeczkowy zawrót głowy”. Odbyło się ono 22 czerwca w gospodarstwie dr. P. Baryły w Piotrowicach Wielkich pod Lublinem.

Na plantacji zaprezentowano wyniki doświadczeń prowadzonych w uprawie czarnej porzeczki z wykorzystaniem wybranych produktów do nawożenia i ochrony roślin, w tym m.in. preparatów o działaniu biostymulującym. Przedstawiciele firm Timac Agro i Bayer szczegółowo omówili realizowane programy nawożenia i ochrony, podsumowując kilkuletnie spostrzeżenia i zwracając uwagę na przebieg i specyfikę bieżącego sezonu.

Uczestnicy spotkania mogli przyjrzeć się także różnym odmianom porzeczki czarnej, m.in.’Tiben’, ‘Tisel’, ‘Tihope’, ‘Ruben’, ‘Jubilejnaja Kopania’ oraz porównać je na plantacjach zakładanych w różnych latach.

Kolorowym akcentem na plantacji były kwitnące rośliny miododajne – wysiana mieszanka nasion „Dar dla pszczół”, która pozwala stworzyć przyjazne środowisko dla pszczół, trzmieli i innych owadów zapylających.

Więcej informacji już wkrótce na łamach „Owoców Jagodowych”.

am

27. marzec 2023 01:30