StoryEditor

Pożar garaży przerodził się w olbrzymie straty dla gospodarza

01.03.2022., 00:00h

W minioną środę 23 lutego straż pożarna została poinformowana o pożarze budynku garażowego w Sławacinku Starym. Płomienie dosięgnęły pieczarkarnię. Przyczyna pożaru jest ustalana.

W minioną środę 23 lutego około godziny 10 straż pożarna została poinformowana o pożarze budynku garażowego w Sławacinku Starym (woj. lubelskie). W budynku znajdowała się kotłownia. Zanim na miejsce dotarli strażacy płomienie wydostały się i przeniosły się na poddasze sąsiadującej pieczarkarni. Z uwagi na niebezpieczeństwo wszystkie osoby pracujące w hali zostały ewakuowane. Ogień natomiast szalał dalej, zajmując panele fotowoltaiczne zamontowane na dachu oraz więźbę dachową.

Hala się zawaliła

Hala produkcyjna wykonana była z płyty warstwowej blacha-styropian-blacha. Na skutek działania wysokiej temperatury uległa ona zawaleniu do środka. Wewnątrz budynku znajdowały się butle z gazem propan-butan, dlatego wszystkie działania gaśnicze prowadzone były z zewnątrz obiektu.

- Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i w pierwszej fazie podaniu trzech prądów wody w natarciu na pożar. Łącznie podano 7 prądów gaśniczych wody w natarciu na pożar. Po lokalizacji pożaru wykonano niezbędne prace rozbiórkowe więźby dachowej oraz stropu hali produkcyjnej w celu dotarcia do zarzewi ognia – przekazuje straż pożarna z Białej Podlaskiej.

Działania strażaków trwały kilka godzin. Pożar pochłonął mienie o znacznie wartości. Szacuje się również straty gospodarza.
Przyczyna pożaru jest ustalana.Michał Czubak
Fot. PSP Biała Podlaska

22. maj 2024 14:01