StoryEditor

Prapremiera platformy doradczej eDWIN

23.02.2022., 00:00h

Podczas tegorocznych targów w Sielniku, odbędzie się prapremiera platformy doradczej eDWIN, której pomysłodawcą jest Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Dobrą wiadomością jest również fakt, że WODR zamierza w tym roku zorganizować wszystkie zaplanowane targi, które w latach poprzednich były niejednokrotnie odwoływane przez pandemię. 

Aplikacja rolnicza eDWIN będzie miała swój debiut podczas tegorocznych targów w Sielinku 2022. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu WODR, które odbędzie się dokładnie 4-5 czerwca 2022 r.

– Pandemia bardzo ograniczyła nasze możliwości działania, przez co musieliśmy odwołać wiele organizowanych przez nas wydarzeń, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez rolniczych. Takie spotkania są doskonałą okazją dla rolników do wymiany doświadczeń i czerpania inspiracji, dlatego tym bardziej mamy nadzieję, że w tym roku będziemy mogli zorganizować wszystkie zaplanowane przez nas targi oraz wydarzenia – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.

Platforma eDWIN doradzi rolnikom

Platforma eDWIN powstaje w ramach ogólnopolskiego projektu, w którym uczestniczy aż 19 partnerów z całej Polski. Liderem jest WODR. Oficjalna premiera aplikacji eDWIN odbędzie się podczas Krajowych Dni Pola w Płońsku w dniach 11-13.06.2022.

W ramach platformy doradczej dostępne będą cztery elektroniczne usługi:

  • wirtualne gospodarstwo – dostęp do karty swojego pola;
  • śledzenie pochodzenia produktów;
  • raportowanie zagrożeń;
  • udostępnianie danych meteorologicznych.

– Platforma doradcza eDWIN pokazuje, że rolnictwo powinno podążać w kierunku cyfryzacji oraz wykorzystywania nowoczesnych technologii. Tegoroczne targi organizowane przez WODR będą okazją, aby jeszcze lepiej zapoznać się z tematyką innowacji w rolnictwie – mówi Jacek Sommerfeld.


Źródło; inf. prasowa WODR
Fot: inf. prasowa WODR

19. maj 2024 09:47