StoryEditor

Przyjedź na Międzynarodowe Targi Potato Poland 2021

10.08.2021., 00:00h

Już w przyszły weekend odbędzie się ziemniaczana integracja. 20-22 sierpnia 2021r, na terenie Gospodarstwa Rolnego Krzysztofa Grubba (gmina Wicko, powiat Lęborski) odbędą się Międzynarodowe Targi Potato Poland 2021. Serdecznie zapraszamy!

Już w przyszły weekend, 20-22 sierpnia 2021r, na terenie Gospodarstwa Rolnego Krzysztofa Grubba (gmina Wicko) odbędą się Międzynarodowe Targi Potato Poland 2021. Właściciel od ponad 20 lat uprawia ziemniaki. Areał ziemniaka w tym gospodarstwie wynosi co roku ok.120-130ha, a głównymi odbiorcami kontraktowymi są m.in.: Farm Frites Poland, Frito Lay Trading Company, Lorenz Bahlsen Snack-World oraz Agrosad i ONIX.

93 odmiany ziemniaków

Na poletkach pokazowych usytuowane są aż 93 odmiany ziemniaka jadalnego i skrobiowego z 7 hodowli (PMHZ, HZ Zamarte, EUROPLANT, CN NIDZICA, Hodwla Łotewska, IPM, SCHAAP).

Targi organizowane są przy wsparciu samorządów lokalnych, oraz we współpracy z Ukraińską Izbą Gospodarczą. Odbędzie się między innymi panel poświęcony polsko-ukraińskiej współpracy w zakresie rolnictwa i rynku pracy.  

Jednak najważniejszym powodem organizacji tej imprezy jest integracja polskiej branży ziemniaczanej, otwieranie polskiego rynku na świat, transfer wiedzy i technologii do producentów rolnych oraz wzrost samooceny uczestników branży i jej partnerów.

Połączone światy, realne i wirtualne w jednym miejscu.

Targi Potato Poland 2021 odbywać się będą w systemie hybrydowym, co oznacza że realne targi w świecie rzeczywistym, będą wspierane przez ich wirtualną wersję. Cała impreza będzie na żywo relacjonowana z dwóch niezależnych studiów telewizyjnych, a ekipa reporterów będzie zbierała na miejscu relację uczestników. Konferencje będą tłumaczone symultanicznie na język angielski. Udostępnione zostaną, również wirtualne stoiska 3D, które pozwalają na przeniesienie całej firmy wraz z parkiem maszynowym do wirtualnego świata.

Zapraszamy serdecznie.

16. lipiec 2024 17:38