StoryEditor

Relacja z Wiosennych Targów w Szepietowie

11.04.2022., 00:00h

Wiosenne Targi Ogrodnicze, Podlaskie Targi Odnawialnych Źródeł Energii i Budownictwa Wiejskiego zgromadziły ponad 200 stanowisk, na których wystawcy prezentowali szeroki asortyment ogrodniczy.

Słoneczna pogoda i wiele atrakcji podczas tegorocznych Wiosennych Targów Ogrodniczych w Szepietowie. Organizatorzy przygotowali również konkursy i bogatą ofertę wystawienniczą, w której uczestniczyło 150 wystawców.

Wielbiciele sadów, warzywniaków i roślin podczas tegorocznych Wiosennych Targów w Szepietowie mogli zakupić sadzonki roślin, nawozy czy sprzęt ogrodniczy. Lokalni producenci oferowali również swoje specjały jak pieczywo, wędliny i miody. W trakcie targów zapoznać się można było również z ofertą firm zajmujących się odnawialnym źródłem energii.Odbył się również konkurs „Zgadnij co to za roślina” – którego celem było sprawdzenie wiedzy w rozpoznawaniu nasadzeń.

W tym roku odbyła się również konferencja pszczelarska oraz promocja programy eDWIN – Internetowej Platformy Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowanej Ochronie Roślin. Pracownicy PODR Szepietowo prezentowali również stół do atestacji opryskiwacz polowych.

Dodatkowo stoiska mogły ze sobą konkurować w następujących kategoriach:

  • Hit targów – laureatem zostało wapno nawozowe „Lider” firma ROLPOL;
  • Najatrakcyjniejsze stanowisko – firma Elsolar. Odnawialne źródła energii;
  • Najbogatsza oferta – gospodarstwo Haliny i Roberta Morzy. Gospodarstwo szkółkarskie;
  • Najatrakcyjniejsze stoisko KGW – KGW „Borówewczki” ze Srebrnego Borku.
 
Źródło: odr.pl
Fot: odr.pl
22. maj 2024 11:11