StoryEditor

Rolnicy są zmuszeni sprzedawać warzywa na Krym za grosze

24.05.2022., 00:00h

W regionie Chersoniu rolnicy są zmuszeni sprzedawać warzywa na Krym za grosze. Z tego faktu najbardziej zadowoleni są Rosjanie. 

 

Serhij Khan, zastępca chersońskiej rady regionalnej i dobrowolny doradca szefa OBA do spraw terroryzmu, poinformował, że rolnicy z rejonów Chersonia są zmuszeni do sprzedaży swoich warzyw za grosze.
- Rosjanie na Krymie są zadowoleni z tanich wczesnych warzyw sprowadzanych z regionu Chersoniu. Produkty smakują i są sprzedawane po znacznie niższych cenach – napisał Hlan.


Jednak, jak podkreślił, nikogo tam nie obchodzi, że to skradziona praca i plony narodu ukraińskiego. Region Chersoniu to region rolniczy, który dostarczał warzywa do całego kraju. Najpierw rosyjscy najeźdźcy odcięli tymczasowo okupowany region Chersoniu od reszty Ukrainy, a następnie zmusili ich do sprzedaży warzyw za grosze, skutecznie je okradając.
- W przypadku śmierci i żalu innych ludzi – najeźdźcy cieszą się tanimi i skradzionymi warzywami – powiedział Hlan.
W obwodzie chersońskim w Kachowce rosyjscy najeźdźcy zmuszają rolników do podpisywania wniosków o „działalność rolniczą” w celu uzyskania pozwolenia na nawadnianie pól.
Rolnicy w okupowanym regionie Chersoniu są straszeni przez wroga „nacjonalizacją”, jeśli nie otrzymają pozwolenia od „władz” i nie zapłacą „podatków” w nieznane miejsce.
Niektórzy rolnicy w ogóle nie szli na wiosenne prace polowe, niektórzy - pracują nad własnymi zapasami paliwa, nawozów, a są tacy, którzy współpracują z wrogiem i kupują surowce od najeźdźców.
Rolnicy pracują pod presją rosyjskich najeźdźców, maszyny są odbierane rolnikom, a pola są eksploatowane. W regionie Chersoniu najeźdźcy rosyjscy pozwolili rolnikom siać tylko zboże i słonecznik i żądają, aby rolnicy zgodzili się na nieodpłatne przekazanie 70% przyszłych zbiorów.

Źródło: ukrinform.ua
Fot: envatoelements - poglądowe

22. maj 2024 10:30