StoryEditor

Rosjanie okupowali gospodarstwo i eksportują warzywa

22.04.2022., 00:00h

Wojska rosyjskie zaczęły przejmować gospodarstwa w obwodzie zaporoskim. Jak poinformował na swoim Facebook’u właściciel firmy „Agricoin” Andriy Chorny, Rosjanie zajęły szklarnię w Enerhodarze.

Z komunikatu, który jest skierowany do klientów firmy, wynika że kierownicy firmy nie mają kontroli nad wysyłką produktów.

Andriy Chorny pisze, że została stracona nie tylko kontrola nad wysyłką, ale również kontrola nad finansami szklarni.

Drodzy klienci Agrocoin, nasze przedsiębiorstwo, czyli szklarnia Energodar, zostało schwytana przez okupantów, nie mamy kontroli nad konfiskatą naszych produktów, cały dochód okupantów wykorzystuje się na ich cele.

Wszystkie organy prawomocnych władz Ukrainy zostały ostrzeżone, więc wszelkie działania i sprzedaż produktów są nielegalne i będą karane prawem Ukrainy, które przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 12!


Agricoin poinformował o tym wszystkie organy legalnej władzy ukraińskiej. To oznacza, że od tego momentu wszelkie działania okupantów oraz sprzedaż produktów są nielegalne, za co przewidywana kara według prawa Ukrainy (to między innymi do 12 lat więzienia).

- Ponadto wszyscy kupcy naszych skradzionych produktów będą traktowani jako nabywcy skradzionych towarów! – pisze właściciel firmy.

Zdjęcie: Andriy Chorny, Facebook

22. maj 2024 13:16