StoryEditor

Rosyjscy deputowani wymyślili rozwiązanie problemu braku warzyw. Wywłaszczenie zbiorów chersońskich rolników

09.05.2022., 00:00h

Deputowani Zgromadzenia Ustawodawczego Kraju Krasnodarskiego wymyślili sposób, dzięki któremu będą mogli rozwiązać problemy poważnego niedoboru warzyw i zbóż, który pojawił się w związku z sankcjami Zachodu. W tym celu zostaną wywłaszczone „nadwyżki plonów” ukraińskich rolników obwodu chersońskiego. Jak informuje og.ru, deputowani już zagłosowali i „prawie jednogłośnie” przyjęli tę rezolucję.

Uzupełnienie własnych zbiorów poprzez wywłaszczenie

Deputowani proponują wywieźć zboże i warzywa z obwodu chersońskiego, który został częściowo przejęty przez wojsko Federacji Rosyjskiej. Jak podkreśla się w rezolucji „wywłaszczenie (przymusowa nieodpłatna konfiskata) nadwyżek zeszłorocznych i obecnych zbiorów rolników w obwodzie chersońskim stanie się jednym z narzędzi pomocy małych i dużych gospodarstw”.

- Ponieważ w Kraju Krasnodarskim działa tylko jedno przedsiębiorstwo produkujące ogórki, a brak innych warzyw i zbóż w wyniku nałożenia zagranicznych sankcji jest odczuwalne nie tylko w Kraju Krasnodarskim, ale także na poziomie federalnym – czytamy w komunikacie Zgromadzenia Ustawodawczego.

Wywłaszczenie zbiorów nie tylko w Chersoniu

Deputowani nie wykluczają także możliwości „skutecznego wdrożenia” takiej praktyki uzupełnienia niedoborów przez inne regiony Rosji. Jak powiedział Vladislav Zyranov, przewodniczący komisji, takie podejście byłoby „uzasadnione ekonomicznie”

- Biorąc pod uwagę wycofanie się z rynku rosyjskiego wielu dostawców nasion, nawozów, a także znaczne koszty ogrzewania i energii elektrycznej do uprawy własnych warzyw i owoców – powiedział Zyranov.
Ponadto dodał, że po „osiągnięciu celów operacji specjalnej w Ukrainie” możliwe będzie również zwiększenie dostaw dla rosyjskiego konsumenta poprzez przenoszenie żywności z innych południowych regionów Ukrainy znajdujących się pod kontrolą wojsk rosyjskich.

Ukrywanie niejednoznacznych decyzji czy hakerzy?

Należy zaznaczyć, że link do oryginalnej publikacji na stronie Zgromadzenia Ustawodawczego Kraju Krasnodarskiego nie jest już dostępny. Przez jakiś czas była ona przechowywana w archiwum internetowym, gdzie również po upływie czasu została usunięta. Później na swoim Telegramie Duma Państwowa Rosji poinformowała o zhakowaniu portalu.

mk
Screen publikacji: Zerkalo.io

29. maj 2024 14:53