StoryEditor

Rozszerzona rejestracja VIBRANCE® Star

18.03.2022., 00:00h

Syngenta rozszerzyła rejestracje zaprawy zbożowej VIBRANCE® Star, o zastosowanie w plantacjach traw nasiennych. Jest to jedyna na polskim rynku zaprawa zarejestrowana do zastosowania w tych trawach. 

Firma Syngenta informuje, że rejestracja zaprawy zbożowej VIBRANCE® Star została rozszerzona o zastosowanie na plantacjach traw nasiennych. Tym samym jest to jedyna taka zaprawa na rynku polskim zarejestrowana do zastosowania w tych trawach. Zakres obejmuje pleśń śniegową, zgorzel siewek oraz ostrą plamistość oczkową.

Vibrance Star – trzy składniki

Vibrance Star to zaprawa nowej generacji składająca się z trzech substancji aktywnych:

  • fludioksonil;
  •  sedaksan;
  • tritikonazol.

Jako jedyna w Polsce, posiada rejestrację przeciwko pałecznicy zbóż i traw. Dodatkowo jej zastosowanie wpływa pozytywnie na masę korzeniową.

Od 1 lutego 2022 r. jest możliwe zastosowanie tej zaprawy w plantacjach traw nasiennych. Nowy zakres rejestracji obejmuje:

  • pleśń śniegową zbóż i traw;
  • zgorzel siewek;
  • ostrą plamistość oczkową (rizoktoniozę).

Formuła M

Szerokie spektrum działania to nie jedyna przewaga Vibrance Star. Wyróżnia się również tzw. Formułą M. Jest to unikatowa technologia, w skład której wchodzi szereg składników mających wpływ na łatwość aplikacji, trwałość po zabiegu oraz stabilność produktu w opakowaniu. Dzięki technologii Formuły M zaprawa lepiej przylega do ziarniaków, minimalizując efekt pylenia.


Więcej informacji można znaleźć na stronie:
https://www.syngenta.pl/uprawy/zboza/vibrance-star

Bernat Patrycja
Źródło: inf. pras. Syngenta
Fot. Syngenta

19. maj 2024 09:28