StoryEditor

Spotkanie cebulowe w Strzałkowie (zdjęcia)

16.09.2021., 00:00h
W Strzałkowie (woj. wielkopolskie) odbyło się dziś spotkanie poświęcone uprawie cebuli, zorganizowane przez redakcję Warzywa i Owoce Miękkie oraz PNOS Ożarów Mazowiecki. Zobaczcie co się działo!

Przegląd odmian cebuli w plenerze

Podczas spotkania mieliśmy okazje zobaczyć kolekcję 11 odmian cebuli, w tym jedną czerwoną i jedną białą z kolekcji odmian PNOS Ożarów Mazowiecki. Usłyszeliśmy o potrzebach nawozowych warzyw dzięki firmie Adob, oraz poznaliśmy odmiany cebuli z kolekcji firmy Hazera. Na koniec części polowej odbył się pokaz precyzyjnego chwastownika, wykorzystywanego przy walce z chwastami w warzywach, jak również do rozkruszania zasklepionej po nawalnych deszczach gleby.

Prezentacje i rozmowy

Podczas drugiej części seminarium, która odbyła się już w restauracji, uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji dotyczących odmian cebuli, nawożenia upraw warzywnych, nawadniania plantacji. Dodatkowo, w razie pytań można było zasięgnąć porady ekspertów biorących udział w seminarium. Naszymi partnerami podczas tego spotkania były następujące firmy:

 
- PNOS Ożarów MAzowiecki
- MoravoSeed,
- ADOB,
- Hazera,
- Belchim,
- Bayer z marką Seminis,
- BioAgris,
- Rivulis, Ha-Dwa-O,

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z tego wydarzenia.  Szczegółowa relacja już wkrótce21. lipiec 2024 03:45