StoryEditor

Sumi Agro Poland – rok 2021 był rokiem pod znakiem rynku owoców

23.03.2022., 00:00h

W sezonie 2022 firma Sumi Agro Poland wprowadza do oferty Tonale – nowy herbicyd do ochrony kukurydzy, oraz Topari – nowa linia specjalistycznych nawozów dolistych. 

Sumi Agro Polnad w 2022 roku powiększa swój asortyment. Dwa produkty Tonale – ochrona kukurydzy i Topari – linia specjalistycznych nawozów dolistnych.

Linia Topari

Specjalistyczna linia nawozów dolistnych to 4 produkty:
  • Topari Cynk;
  • Topari Magnez;
  • Topari Rzepak i Burak;
  • Topari Horti.

W obliczu realizacji założeń „Zielonego Ładu” firma dostosowuje ofertę do nowych potrzeb producentów żywności. W najbliższym czasie Sumi Agro planuje wprowadzić 2 nowoczesne, biologiczne środki do ochrony upraw ogrodniczych przed chorobami

– preparat Mevalone oraz fungicyd na bazie szczepu bakterii Pseudomonas putida B2017.

Produkty uzupełnią ofertę rozwiązań pozwalających na produkcję owoców i warzyw bez pozostałości środków ochrony roślin. W dalszej przyszłości Sumi Agro Poland zamierza wdrożyć więcej innowacyjnych rozwiązań  dedykowanych ochronie upraw w nowej rzeczywistości.  

W zwalczaniu chwastów tego jeszcze nie grali

Nowość w ofercie Sumi Agro Poland – Tonale, to 3-składnikowy herbicyd do przedwschodowego zwalczania chwastów jedno- i dwuliściennych w uprawie kukurydzy. W produkcji Tonale wykorzystano opatentowaną technologię mikro-kapsułkowania MICROPLUS®.

 

Na czym polega wyjątkowość tego rozwiązania?

  – W dużym uproszczeniu – technologia MICROPLUS® polega na zamknięciu cząsteczek substancji czynnej (w tym przypadku chlomazonu) w polimerowej kapsułce w formulacji CS. Pozostałe substancje czynne czyli: mezotrion oraz terbutylazyna występują w formie zawiesiny (SC). W ten sposób otrzymujemy wyjątkową formulację ZC, czyli zawiesinę z mikrokapsułkami.  Została ona stworzona po to, aby zwiększać skuteczność i długość działania środka. Substancja czynna – chlomazon - jest stopniowo uwalniana z kapsułki, dzięki czemu jest bezpieczniejsza dla rośliny uprawnej. Ponadto zaletą zastosowania mikrokapsułek jest ograniczenie wymywania substancji czynnej w głąb profilu glebowego oraz fakt, że chlomazon nie był dotychczas stosowany w uprawie kukurydzy. Tonale stosuje się przedwschodowo, w związku z tym jest idealnym dopełnieniem do powschodowego preparatu Click Premium, który został wprowadzony do sprzedaży w 2021 r. Wybierając środki do ochrony kukurydzy z oferty Sumi Agro Poland, producenci rolni mogą być pewni, że skutecznie uporają się z chwastami – mówi Marta Strzelecka-Berek, Kierownik ds. Produktów Rolniczych Sumi Agro Poland Sp. z o.o.  

Nowości nawozowe  


Wprowadzona została również nowa linia nawozów makro- i mikroelementowych TOPARI, w której znajdują się obecnie 4 produkty: Topari Cynk, Topari Magnez, Topari Rzepak i Burak oraz Topari Horti. W przyszłości dołączą do nich kolejne rozwiązania. W produkcji nawozów TOPARI stosowana jest innowacyjna technologia chelatowania, w której związkiem kompleksującym jest kwas heptaglukonowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu rośliny efektywniej wykorzystują dostarczone składniki pokarmowe. Nawozy z nowej linii są łatwo biodegradowalne, co eliminuje ryzyko kumulowania się składników w glebie i wodach gruntowych. Ważnym atutem TOPARI jest certyfikacja pozwalająca na zastosowanie ich w produkcji ekologicznej.  

Plany na przyszłość

 Po wycofaniu z rynku wielu ważnych substancji czynnych zapotrzebowanie na nowe rozwiązania gwałtownie wzrosło. Firma Sumi Agro intensywnie pracuje nad rozwojem oraz rejestracją nowych produktów i w najbliższych latach planuje wprowadzić na rynek kolejne nowoczesne rozwiązania.

  – Wkrótce do oferty planujemy wprowadzić dwa fungicydy do ochrony upraw ogrodniczych. Pierwszym z nich jest Mevalone zawierający w składzie substancje pochodzenia naturalnego – terpeny. Nowoczesna, opatentowana formulacja zapewnia wysoką skuteczność preparatu przy równoczesnym pełnym bezpieczeństwie dla upraw. Drugim produktem, który zostanie wprowadzony do asortymentu będzie fungicyd biologiczny oparty o szczep bakterii Pseudomonas putida B2017. Dzięki tym produktom będziemy w stanie dostarczyć producentom skuteczne narzędzia do ochrony upraw pozwalające na ograniczenie użycia substancji chemicznych – informuje Urszula Filipecka, Dyrektor Marketingu Sumi Agro Poland Sp. z o.o.  

W niedalekiej przyszłości w ofercie Sumi Agro Poland pojawi się także herbicyd oparty o nową (w Polsce) substancję czynną do stosowania w sadach oraz w uprawie ziemniaka, jak również fungicyd na parcha i mączniaka, na bazie nowej substancji czynnej pochodzącej z japońskiego laboratorium.

Lider rynku insektycydowego  

Najnowsze dane rynkowe nie pozostawiają złudzeń. Lata pracy nad kluczowymi w portfolio firmy produktami - insektycydami, zaowocowały sukcesem, którym warto się pochwalić. Jak wynika z badań Kynetec (badanie FARM TRAK 2021), firma Sumi Agro Poland zajmuje obecnie pierwsze miejsce na rynku insektycydów w Polsce.  

– Jesteśmy dumni, że lata pracy włożonej w rozwój naszych flagowych produktów, przyniosły zamierzony efekt. Wg najnowszych badań jesteśmy liderem rynku insektycydowego w Polsce. Ten tytuł zawdzięczamy wszystkim rolnikom stosującym nasze skuteczne insektycydy – Mospilan 20 SP oraz Inazumę 130 WG. Jak pokazują badania przeprowadzone w minionym roku przez Kynetec, wspomniane insektycydy są najczęściej wybieranymi produktami do stosowania w ochronie rzepaku ozimego oraz w uprawach sadowniczych. Wg badań Kynetec udział rynkowy insektycydów Sumi Agro w uprawie rzepaku wzrósł 2-krotnie na co złożyło się zwiększenie stosowania obu produktów. Każdy z nich ma rejestrację umożliwiającą zwalczenie szerokiego spektrum szkodników w wielu uprawach, co powoduje, że w przypadku produktu Mospilan 20 SP można mówić dodatkowo o wysokiej pozycji na rynku ogrodniczym. Mospilan jest głównym insektycydem stosowanym w  uprawach sadowniczych i jagodowych, a Inazuma systematycznie zyskuje zwolenników stosowania w zbożach. Łącznie z rzepakiem daje to setki tys. ha chronionych przez produkty z portfolio Sumi Agro Poland - kończy Urszula Filipecka, Dyrektor Marketingu Sumi Agro Poland Sp. z o.o.

inf. pras Sumi Agro
fot. Sumi Agro 

19. maj 2024 09:48