StoryEditor

Światło, kluczowe znaczenie w uprawie szklarniowej

31.01.2022., 00:00h

Spółka NSG Group wprowadza nową gamę produktów szklanych Pilkington Botanical dedykowanych na rynek ogrodniczy.

Asortyment Pilkington Botanical stanowią produkty szklane, których zadaniem jest ochrona oraz jednocześnie zwiększona transmisja światła, która ma kluczowe znaczenie podczas wzrostu roślin szklarniowych. Aby ocenić i zoptymalizować warunki oświetlenia w szklarni ważne jest, aby wziąć pod uwagę zarówno światło bezpośrednie, jak i światło wpadające pod różnymi kątami padania.

Nowe założenia firmy przyczynią się do zwiększenia plonów

Założeniem producenta w nowej gamie szkieł Pilkington Botanical jest utrzymanie wysokiej hemisferycznej transmisji światła – bardziej dokładny pomiar czynnego promieniowania fotosyntetycznego wpadającego przez szkło. Nowe produkty NSC Group mają być nowatorskimi rozwiązaniami dla szklarni, oranżerii ogrodowych oraz ogrodów zimowych. Ma to przyczynić się przede wszystkim do wzrostu ochrony roślin oraz zwiększenia plonów.

W standardowej wersji produktu szkło Pilkington Optifloat Clear ma przepuszczalność światła na poziomie 91%, natomiast istnieje możliwość zwiększenia transmisji światła do 98% stosując szkło Pilkington HortiGrow, w którym zastosowano trwałe powłoki antyrefleksyjne po jednej lub obu stronach.

Producent informuje, że produkty szklane można również doposażyć w dodatkowe funkcje, takie jak rozpraszanie światła oraz zastosowanie specjalnych powłok, które mają zapewnić, że szkło pozostanie czystsze przez dłuższy czas między cyklami czyszczenia. Powłoki i powierzchnie można dopasować w oparciu o określone wymagania. W tym celu firma oferuje indywidualny podejście do klienta i stworzenie  projektu spełniającego wymagania pod konkretną uprawę roślin.

Źródło: topagrar.pl

26. maj 2024 04:12