StoryEditor

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie został przedłużony

11.05.2022., 00:00h

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podjął decyzje o przedłużeniu naboru wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich. Sprawdź szczegóły!

Rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie o dwa tygodnie dłużej. Wydłużony został też termin wnioskowania o niektóre płatności w ramach PROW. Sprawdź szczegóły!

Oficjalnie wydłużone terminy

Tegoroczne warunki ekonomiczne gospodarstw są trudne ze względu na wysokie koszty produkcji i zawirowania na rynkach rolnych. Dlatego Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podjął decyzję (rozporządzenie zostało podpisane i oczekuje na publikację) o przedłużeniu naboru wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich i niektórych płatności w ramach PROW:

  • Rolnictwo ekologiczne;
  • działania Dobrostan zwierząt;
  • płatności ONW;
  • działania rolno-środowiskowo-klimatycznego;
  • działania zalesieniowego.

Do kiedy można składać wnioski?

Termin składania wniosków został wydłużony o dwa tygodnie, a więc do 31 maja 2022 r. Poprawki i zmiany do wniosków również przyjmowane są dłużej – do 15 czerwca 2022 r.Jak przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, wnioski będzie można składać także do 25 dni kalendarzowych po terminie,  czyli do 27 czerwca 2022 r., ale za każdy dzień roboczy opóźnienia płatność będzie zmniejszona o 1% należnej kwoty.


al na podst. ARiMR
fot. Envatoelements, ARiMR

25. maj 2024 22:06