StoryEditor

To już V edycja Centralnych Targów Rolniczych

W ostatni weekend listopada odbędzie się kolejna edycja Centralnych Targów Rolniczych, wyjątkowej imprezy z branży agro. Co w tym roku przygotowali dla nas organizatorzy?

Nie tylko wystawa maszyn

Centralne Targi Rolnicze, będące jedynym takim wydarzeniem w strefie agro w Europie Środkowo-Wschodniej, słyną nie tylko z prezentacji rozwiązań, produktów i usług rolniczych, ale również są miejscem dyskusji wśród klientów branżowych, wymiany wiedzy oraz rozwoju start-upów.

Jest to także miejsce, gdzie premiery mają liczne produkty i innowacje, odbywają się konferencje i panele dyskusyjne. Co więcej, wizytujących czekają również spotkania z youtuberami.

Technika, usługi i hodowla

  • Na targach znajdzie się 6 stref tematycznych:
  • Salon techniki rolniczej – największa strefa targów, maszyny, urządzenia i rozwiązania dla rolnictwa;
  • Salon usług specjalistycznych – usługi wspierające produkcję, przetwórstwo, sprzedaż, dystrybucję towarów rolno spożywczych i oferty instytucji finansujących agrobiznes;
  • Salon środków do produkcji rolnej – nawozy, środki ochrony roślin, pasze, materiał siewny i oferta firm z zakresu hodowli zwierząt;
  • Salon narzędzi i części zamiennych – części zamienne do maszyn i urządzeń rolniczych i narzędzia wykorzystywane w gospodarstwach;
  • Salon Start-Up – start-upy sektora rolniczego, prezentacje innowacyjnych rozwiązań dla podniesieniu efektywności i ergonomii zabiegów agro-technicznych;
  • Salon środków do produkcji zwierzęcej – budownictwo inwentarskie, techniczne wyposażenie budynków inwentarskich, urządzenia do produkcji pasz, pasze, materiał genetyczny, a także firmy zajmujące się skupem zwierząt.

Nie zabraknie rozrywki, bo oprócz części merytorycznych, 27 listopada o 12.00 na terenie CTR odbędzie się Puchar Polski Strongman 2021.

Konferencja tematyczna

Dla spragnionych wiedzy organizatorzy przygotowali konferencję w temacie rynku i uprawy kukurydzy, która potrwa około 90 minut. Prelegenci omówią następujące zagadnienia:

  1. Rynek nasion kukurydzy w Polsce – Dr Roman Warzecha, Przewodniczący Komisji ds. rejestracji odmian kukurydzy;
  2. Precyzyjne Rolnictwo – Kamil Szymańczak;
  3. Nowe technologie uprawy kukurydzy i jej efekty – Tadeusz Szymańczak, Rzecznik Prasowy PZPRZ

Darmowe wejściówki jeszcze przez dwa dni!

Centralne Targi Rolnicze potrwają trzy dni i odbędą się od 26 do 28 listopada 2021 r. w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie k. Warszawy. Rejestracja i darmowy bilet na CTR dostępne są tutaj.

21. lipiec 2024 03:14