StoryEditor

Truskawki na celowniku złodziei. W gminie Puławy owoce znikają nocą z pola

01.06.2022., 00:00h

Z plantacji w gminie Puławy znikają truskawki. Złodzieje skradli już 200 kg. Skala tego działania stała się tak uciążliwa, że lokalny samorząd nagłośnił sprawę w mediach społecznościowych prosząc o zwrócenie uwagi na podejrzane sytuacje.

W gminie Puławy złodzieje zabrali na cel truskawki. Z jednej plantacji ukradziono aż 200 kg owoców. W całą sprawę zaangażował się lokalny samorząd. 


Truskawki z pola znikają nocą. Właściciele plantacji nie wiedzą już co mają robić i jak chronić swoje uprawy. Ukradzione owoce najprawdopodobniej trafiają do sprzedaży. Gmina Puławy za pomocą Facebooka ostrzega przed złodziejami i apeluje o czujność

 

- Uwaga na kradzieże truskawek!!! W ostatnim czasie otrzymujemy sygnały, że plantatorom truskawek z pól kradzione są te smaczne owoce. Do jednej z kradzieży doszło w nocy z 30 na 31 maja. Z plantacji w Pachnowoli zostało skradzionych około 200 kg (80 łubianek) owoców. Apelujemy do Państwa o czujność i baczniejsze zwracanie uwagi na nieznajome osoby i pojazdy poruszające się w obrębie pól - ostrzega na swoim profilu FB gmina Puławy.

Bernat Patrycja
Źródło: lublin.se.pl
Fot: envatoelements

22. czerwiec 2024 02:26