StoryEditor

Truskawkowe Love - Truskawki na walentynki

10.02.2022., 00:00h

Walentynki to dzień, w którym Panowie kupują truskawek zdecydowanie więcej. Żaden owoc nie cieszy się takim zainteresowaniem poza polskim sezonem. 

Konsumpcje truskawek deklaruje co czwarty Polak. Kobiety jednak sięgają po truskawki zdecydowanie częściej niż mężczyźni. Co z konsumpcją poza sezonem? Badania Kantar sprzed 2 lat ukazują wzrost o 2 punkty procentowe poza sezonem.

Które gatunki owoców jemy chętnie również poza polskim sezonem?

Poza truskawkami całoroczna konsumpcja charakterystyczna jest dla malin – 13%, borówki – 12%.

- Polacy są coraz bardziej świadomi znaczenia konsumpcji owoców i warzyw w budowaniu odporności i regeneracji. Coraz powszechniejsza jest wiedza, że owoce, warzywa i ich przetwory są podstawą zdrowego odżywania, niezastąpionym źródłem antyoksydantów, witamin, związków, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie, są nawet naturalnymi antybiotykami- mówi Urszula Krassowska, dyrektor zarządzająca Public Division w Kantar.

Lokalne i sezonowe

Dużą uwagę Polacy przykładają do tego, co sezonowe i lokalne. W okresie Walentynek nie możemy się jednak oprzeć i sięgamy po truskawki. W specjalnych opakowaniach są one dostępne w wielu sieciach. Nie tylko w Polsce.

Polskie truskawki kojarzymy z okresem letnim, choć sezon zaczyna się już w kwietniu, a kończy nawet i w listopadzie. W maju na rynku pojawią się już polskie truskawki z upraw tunelowych, w kwietniu owoce ze szklarni. Jak rozpoznać polską truskawkę jeszcze przed jej spróbowaniem? Szypułka jest świeża, soczyście zielona, sztywna i delikatnie odstaje od owocu.

Źródło: polskiesuperowoce
Fot: envatoelements

19. czerwiec 2024 23:25